Eurocup: «Κατέρρευσε» στα Κανάρια Νησιά ο Προμηθέας – Δείτε τα highlights (videos)

Προμηθέας Eurocup
eurocupbasketball.com

Eurocup: Ο Προμηθέας «κατέρρευσε» στο δεύτερο ημίχρονο κι η Γκραν Κανάρια πήρε τη νίκη (81-62), χώρα να χρειαστεί να «φορτσάρει».

Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στο 8-2, ενώ η ομάδα του Ηλία Ζούρου έπεσε στο 2-8.

Ο Προμηθέας έδειξε ένα άκρως ανταγωνιστικό πρόσωπο στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, αλλά η Γκραν Κανάρια επέστρεψε «φορτσάτη» μετά την ανάπαυλα κι απλοποίησε την κατάσταση.

Οι γηπεδούχοι «έτρεξαν» επιμέρους 24-7 στην τρίτη περίοδο και τελικά έφτασαν άνετα στην επικράτηση, παραμένοντας στην κορυφή μαζί με τη Βαλένθια. Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν, μέσα από τα ματς, να βελτιωθούν, καθώς δεν έχουν ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση του Eurocup.

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ράντοβιτς, Κλιβάζ, Χάτζιτς
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-12, 36-38, 60-45, 81-62
ΓΚΡΑΝ ΚΑΝΑΡΙΑ (Φίζακ): Κρέιμερ 10 (2), Ιλμάνε Ντιοπ 2, Αλμπισί 4, Σαλβό 7, Σλότερ 7 (1), Μπρουσίνο 10 (1), Λόπεθ, Πούστοβι 4, Καλίφα Ντιοπ 11, Μουτάφ 3 (1), Ένις 18 (4), Στέβιτς 5
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Ζούρος): Ρέι 17 (1), Γκραντ 7, Γκάντι 4, Χαντ 15, Αγραβάνης 9, Γκίκας, Ρογκαβόπουλος 8 (2), Άντριτς 2, Μπαζίνας, Τανούλης