Χιούστον Ρόκετς: Ξύλο για Λεμπρόν, νίκη στην παράταση για «ρουκέτες» (videos)

Ο Λεμπρόν Τζέιμς και ο Πάτρικ Μπέβερλι έκλεψαν την… παράσταση με τον καβγά τους στη νίκη των Χιούστον Ρόκετς με 105-103 στην παράταση επί των Κλίβελαντ Καβαλίερς.

Οι δυο διαπληκτίστηκαν κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, όταν ο 30χρονος φόργουορντ εκνευρίστηκε από το ύπουλο μαρκάρισμα του αντιπάλου του. Στη συνέχεια, μάλιστα, ο Τζέιμς δέχθηκε... επίθεση και από το Χάρντεν! Στα του ματς, με τους Μπέβερλι και Τζος Σμιθ οι γηπεδούχοι ξέφυγαν με 104-100 στην παράταση, αλλά ο Λεμπρόν Τζέιμς με τρίποντο μείωσε σε 104-103. Ωστόσο, οι παίκτες των «ρουκετών» αποδείχθηκαν πιο ψύχραιμοι στο φινάλε και με τον Τζέιμς Χάρντεν από τη γραμμή των βολών σφράγισαν τη νίκη, για το 41-18. Στην κανονική διάρκεια, ο Τριστάν Τόμπσον είχε ισοφαρίσει με 2-2 βολές σε 98-98, με 1.08’ να απομένουν, αλλά ακολούθησαν άστοχα σουτ από τον ίδιο και το Λεμπρόν Τζέιμς, ενώ οι Ρόκετς δεν εκδήλωσαν καν επίθεση, με αποτέλεσμα το ματς να οδηγηθεί στον έξτρα χρόνο.