Άνετη νίκη για τους Νάγκετς

Σχετικά εύκολο απόγευμα στο σπίτι τους πέρασαν οι Νάγκετς που κέρδισαν το Πόρτλαντ με 109-90...

Στο πρώτο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα δεν είχε καμία σχέση με την κατάληξή του, αφού το Ντένβερ προηγείτο μόλις 47-46. Στην τρίτη περίοδο, όμως, οι γηπεδούχοι έδειξαν ποιος ήταν το αφεντικό και έστειλαν το σκορ στο 79-70. Στο τελευταίο δωδεκάλεπτο οι Νάγκετς επικράτησαν κατά κράτος των Τρέιλ Μπλέιζερς και διαμόρφωσαν το τελικό 109-90. Ο Χιλάριο με 22 πόντους και 10 ριμπάουντ και οι Μπίλαπς και Άντονι με 20 πόντους ο καθένας ξεχώρισαν από το Ντένβερ, ενώ κορυφαίος για το Πόρτλαντ ήταν ο Άλντριτζ με 18 πόντους και 9 ριμπάουντ.