Συνελήφθη διεθνής διαιτητής με ηρωίνη

Έξι κιλά ηρωίνης είχε στην κατοχή του ένας διαιτητής...

Έξι κιλά ηρωίνης είχε στην κατοχή του ένας διαιτητής από τον Ισημερινό ο οποίος και συνελήφθη στο αεροδρόμιο της Νέας Υόρκης.
Ο 41χρονος, Μπάιρον Μορένο διεθνής διαιτητής από τον Ισημερινό, έχει απασχολήσει τα ΜΜΕ της χώρας του αρκετές φορές για τις αποφάσεις του σε παιχνίδια πρωταθλήματος, αλλά και σε παιχνίδια για το Παγκόσμιο Κύπελλο.
Σε παιχνίδι για το πρωτάθλημα της χώρας του ο διαιτητής από τον Ισημερινό είχε τιμωρηθεί με 20 αγωνιστικές αποκλεισμό γιατί είχε κρατήσει 12 λεπτά καθυστερήσεις, ενώ το 2002 είχε διευθύνει το παιχνίδι ανάμεσα στη Νότια Κορέα με στην Ιταλία για τη φάση των 16 του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος, στο οποίο οι γηπεδούχοι και διοργανωτές Νοτιοκορεάτες είχαν προκριθεί με νίκη 2-1 στην παράταση. Οι Ιταλοί τότε, είχαν αρκετά παράπονα από τον διαιτητή καθώς ο Μορένο δεν είχε μετρήσει κανονικό γκολ τους και είχε αποβάλει με κόκκινη κάρτα τον Φραντζέσκο Τότι.