Μπορεί και χωρίς Σισέ!

Ο Παναθηναϊκός ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 του ΠΑΟΚ στην Τούμπα...

Και οι δύο ομάδες τελείωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες λόγο αποβολής του Σπυρόπουλου στο 44’ και Κοντρέρας στο 75’

ΠΑΟΚ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 0-1 ΤΕΛΙΚΟ

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

89' - Ο Κατσουράνης βρέθηκε τετ α τετ με τον Χαλκιά, με το σουτ του να στέλνει τη μπάλα έξω από το αριστερό δοκάρι της εστίας του ΠΑΟΚ. Μεγάλη ευκαιρία για να γίνει το 0-2.

80' - Φοβερό σουτ του Γκαρσία και καταπληκτική απόκρουση του Τζόρβα.

75' - ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΝΤΡΕΡΑΣ. Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον παίκτη του ΠΑΟΚ

68' - Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Μετά από ωραία ενέργεια του Σαλπιγγίδη από τα δεξιά, ο Μαρίνος προλαβαίνει την τελευταία στιγμή και διώχνει τη μπάλα προ του Αθανασιάδη στο ύψος της μεγάλης περιοχής. Τρομερή αντίδραση από τον Μαρίνο.

59' - Μεγάλη ευκαιριά ο ΠΑΟΚ να ισοφαρίσει. Σέντρα του Βιεϊρίνια από τα αριστερά, ο Ίβιτς με προβολή από το ύψος της μεγάλης περιοχής καταφέρνει να στείλει τη μπάλα έξω από το δεξί δοκάρι του Τζόρβα.

58' - Παράλληλη μπαλιά του Σαλπιγγίδη από τα δεξιά, ο Μουσλίμοβιτς δεν μπόρεσε να βρει τη μπάλα όπως θα ήθελε (βοήθησε και η παρέμβαση του Καντέ), και η μπάλα έφυγε άουτ.

52' - Σουτ του Πάμπλο Γκαρσία με το αριστερό, η μπάλα έξω από το αριστερό δοκάρι του Τζόρβα.

49' - Σουτ του Βιεϊρίνια έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τζόρβα, χωρίς να ανησυχήσει τον Έλληνα γκολκίπερ.

ΕΝΑΡΞΗ 2ου ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΛΗΞΗ 1ου ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44' - KOKKINH KAΡΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟ. Δεύτερη κίτρινη κάρτα μέσα σε 8 λεπτά για τον παίκτη του παναθηναϊκού

42' - Δυνατό σουτ του Πάμπλο Γκαρσία έξω από την περιοχή, ο Τζόρβας απομάκρυνε με γροθιές.

37' - ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ. Δυνατό σουτ από τον Βιεϊρίνια το οποίο σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Τζόρβα.

26' - Σέντρα του Βιεϊρίνια από τα αριστερά, ο Τζόρβας δεν μπόρεσε να απομακρύνει όπως θα ήθελε τη μπάλα, με τον Ίβιτς να πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά τη μπάλα να βρίσκει στο κεφάλι του Καντέ και να φεύγει κόρνερ.

25' - Μακρινό σουτ του Βιεϊρίνια με το δεξί, η μπάλα στην αγκαλιά του Τζόρβα.

10' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! O Παναθηναϊκός κέρδισε φάουλ σε πολύ καλή θέση, το οποίο έκανε ο Τσιρίλο στον Λέτο. Ο Νίνης στην συνέχεια με καταπληκτική εκτέλεση έκανε το ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-1!

6' - Μετά από κεφαλιά του Γκοβού, ο Κατσουράνης μέσα από την περιοχή έκανε το γυριστό σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

1' - Πρώτο σουτ του αγώνα από τον Βιεϊρίνια από μακρινή απόσταση. Ο Τζόρβας μπλόκαρε εύκολα την μπάλα.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

* - Καθυστερεί λίγο η έναρξη του αγώνα, προκειμένου να καθαριστεί η ατμόσφαιρα από τα καπνογόνα.

ΒΟΗΘΟΙ: Ακρίβος (Αθηνών), Καρσιώτης (Κορινθίας)

ΓΗΠΕΔΟ: Τούμπα

ΠΑΟΚ (Χάβος): Χαλκιάς, Γκαρσία, Τσιρίλο, Σαλπιγγίδης, Κοντρέρας, Λίνο, Βιεϊρίνια, Ίβιτς, Σνάοτσνερ, Τσουκαλάς, Ετό.

Παναθηναϊκός (Φερέιρα): Τζόρβας, Μαρίνος, Σαριέγκι, Καντέ, Σπυρόπουλος, Κατσουράνης, Ζιλμπέρτο, Νίνης, Λέτο, Χριστοδουλόπουλος, Γκοβού.