ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Κέρδισε ...ο κόσμος του Άρη!

Ο Άρης λύγισε μπροστά στην ανωτερότητα της Μάντσεστερ Σίτι και έχασε με 3-0 στο «City of Manchester Stadium». Τα γκολ για τους ...

Ο Άρης λύγισε μπροστά στην ανωτερότητα της Μάντσεστερ Σίτι και έχασε με 3-0 στο «City of Manchester Stadium». Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν ο Τζέκο στο 7ο και στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης και ο Γιάγια Τουρέ στο 75ο.
Συγκλονιστικοί οι 5.000 οπαδοί του Άρη που κέρδισαν κατά κράτος την… μάχη της εξέδρας από τους αντιπάλους τους!

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ - ΑΡΗΣ 3-0

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

75' - ΓΚΟΛ Η ΣΙΤΙ. Σουτ του Γιάγια Τουρέ έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στα πόδια αμυντικών του Άρη και κατέληξε στα δίχτυα.

75' - Ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει με τις δυο ομάδες να δείχνουν να έχουν συμβιβαστεί με την έκβαση του παιχνιδιού.

66' - ΔΟΚΑΡΙ για την Σίτι! Ο Τέβες δίνει με τη μια την μπάλα στον Μπαλοτέλι, όμως το σουτ του ιταλού χτύπησε στο δεξί δοκάρι του Σηφάκη.

62' - Μακρυνό σούτ του Κολάροφ, καμιά ανησυχία για τον Σηφάκη

60' - Σουτ του Μπομπαντίγια από τα αριστερά, η μπάλα καταλήγει άουτ.

51' - Λάθος της άμυνας του Άρη με τον Τζέκο να κάνει το σουτ, αλλά ο Σηφάκης μπλοκάρει.

ΕΝΑΡΞΗ 2ου ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΛΗΞΗ 1ου ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45' - Ο Ντζέκο βγήκε απέναντι από τον Σηφάκη, όμως δεν κατάφερε να τον κερδίσει, αφού του πήρε την μπουκιά από το στόμα κάνοντας τρομερή επέμβαση

44' - Δυνατό σουτ του Σαμπαλέτα λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σηφάκη.

38' - Ο Τέβες κάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

27' - Σουτ του Βανγκέλι από τα δεξιά λίγο εκτός περιοχής, η μπάλα όμως πέρασε άουτ.

23' - Ο Σακάτα έδωσε στον Μίτσελ, όμως ο Βραζιλιάνος καθυστέρησε να κάνει το σουτ και η μπάλα κόντραρε.

20' - Καλή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαλοτέλι αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, ο Σηφάκης μπλοκάρει έστω κι αν η μπάλα έσκασε δίπλα του.

11' - ΓΚΟΛ Η ΣΙΤΙ. Ο Τέβες έδωσε στον Τζέκο, εκείνος βρήκε χώρο και σούταρε από το ύψος της περιοχής και έστειλε για δεύτερη χρονιά την μπάλα στα δίχτυα.

9' - Σουτ του Τέβες από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Σηφάκης μπλοκάρει σταθερά την μπάλα.

7' - ΓΚΟΛ Η ΣΙΤΙ. Ο Τζέκο εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Λαζαρίδη και απέναντι από τον Σηφάκη σημάδεψε σωστά και άνοιξε το σκορ.

3' - Σουτ του Μίτσελ, η μπάλα πέρασε αρκετά έξω από το αριστερό δοκάρι του Χαρτ.

2' - Καλή η εκτέλεση φάουλ του Κολάροβ, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σηφάκη.