Αρκούσε ένα ημίχρονο για την Λεβερκούζεν

Με το άνετο 3-0 επικράτησε η Λεβερκούζεν της Βόλφσμπουργκ παραμένοντας...

Με το άνετο 3-0 επικράτησε η Λεβερκούζεν της Βόλφσμπουργκ παραμένοντας στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Η πολύ καλή παράδοση που έχει η Λεβερκούζεν όταν φιλοξενεί την Βόλφσμπουργκ συνεχίστηκε στην «Μπάι Αρίνα», όπου οι «ασπιρίνες» επικράτησαν με 3-0 των «λύκων», σημειώνοντας όλα τα τέρματα στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Μπέντερ στο 21’ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με τον Ρενάτο Αουγκούστο να κάνει το 2-0 με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού. Στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λεπτου, ο Κίσλινγκ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Με αυτή τη νίκη η Λεβερκούζεν ανέβηκε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας που είναι και ο στόχος της. Αντίθετα η Βόλφσμπουργκ δεν κατάφερε να συνεχίσει με θετικό αποτέλεσμα και βρίσκεται λίγο πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.