CONCACAF Nations League: Ο… άκυρος πανηγυρισμός που έγινε viral στο Παναμάς – Μεξικό (video)

Παναμάς viral video
Print Screen

CONCACAF Nations League: Οι παίκτες του Παναμά πανηγύρισαν με έναν ιδιαίτερο τρόπο το γκολ που σημείωσαν κόντρα στο Μεξικό, το οποίο, όμως, δεν μέτρησε!

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στον μικρό τελικό του CONCACAF Nations League.

Το Μεξικό νίκησε 1-0 και κατέλαβε την τρίτη θέση στο τουρνουά, σκοράροντας το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση, μόλις στο 4ο λεπτό.

Οι Παναμέζοι κατάφεραν να σκοράρουν με τον αρχηγό τους, Ανιμπάλ Γοδόι στο 55ο λεπτό και το πανηγύρισαν, σχηματίζοντας ένα τρενάκι. Η χαρά τους, όμως, δεν μέτρησε πολύ, καθώς το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Για την ιστορία, το τρόπαιο κατέκτησαν οι ΗΠΑ, οι οποίες νίκησαν 2-0 τον Καναδά, καταλαμβάνοντας την κορυφή και στη δεύτερη «έκδοση» της διοργάνωσης.