Premier League: Στις καθυστερήσεις πήρε το ντέρμπι η Άρσεναλ

Οι «κανονιέρηδες» με δύο γκολ στον έξτρα χρόνο της αναμέτρησης, επικράτησαν 3-1 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ παίρνοντας σπουδαία νίκη.

Ένα ματς που φαινόταν να οδεύει στην ισοπαλία, η επιμονή της Άρσεναλ το μετέτρεψε σε θρίαμβο. Το ντέρμπι του «Emirates» για την 4η αγωνιστική της Premier League, βρήκε τους «κανονιέρηδες» να επικρατούν 3-1 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Σκοράροντας δύο φορές στις καθυστερήσεις!

Ο Ράσφορντ στο 27ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στους «κόκκινους διαβόλους», με τον Όντεγκααρντ να ισοφαρίζει ένα λεπτό μετά. Το ματς κυλούσε προς την ισοπαλία, ειδικά απ’ τη στιγμή που το γκολ του Γκαρνάτσο στο 89’ ακυρώθηκε μέσω VAR.

Η Άρσεναλ δεν τα παράτησε και ο Ντέκλαν Ράις στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 2-1, σημειώνοντας ένα σπουδαίο γκολ για την ομάδα του. Ο Γκαμπριέλ Ζέσους στο 9ο λεπτό του έξτρα χρόνου, έκανε το 3-1 διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.