Super League 2: Νίκες για Παναθηναϊκό Β’, ΑΕΚ Β’ και ήττα για τον ΠΑΟΚ Β’

Τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων που «άνοιξαν» την αυλαία της 2ης αγωνιστική στη δεύτερη κατηγορία της χώρας.

«Σεφτέ» στις νίκες έκανε η ΑΕΚ Β’ για τη 2η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Super League 2. Η Ένωση επικράτησε 3-0 της ΑΕΛ στο «Σεραφείδειο». Ο Ραντόνια «άνοιξε το σκορ» για τον «δικέφαλο» στο 25΄, ενώ οι «κιτρινόμαυροι» πέτυχαν άλλα δύο τέρματα στο δεύτερο μέρος με τους Χριστόπουλο (62΄) και Πήλιο (66΄).

Στο άλλο ματς του ομίλου, ο Καμπανιακός πήρε μεγάλη νίκη με ανατροπή απ’ τον ΠΑΟΚ Β’. Ο Καμπανιακός προηγήθηκε στο 3’με τον Γαρύφαλλο, αλλά οι «ασπρόμαυροι» πήγαν στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 2-1, χάρη στα τέρματα των Τσοπούρογλου (19΄) και Γκορντεζιάνι (45+2΄). Γαρύφαλλου (63΄) και Τότσκα (74΄) ανέτρεψαν το σκορ για τους φιλοξενούμενους και πήραν τη νίκη με 3-2.

Σε αναμετρήσεις για την 2η αγωνιστική στον Α΄ όμιλο της Super League 2 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

13. Απόλλων Πόντου 0

Στον Β’ όμιλο ο Παναθηναϊκός Β’ έκανε «διπλό» για τη πρώτη δική του νίκη, επικρατώντας 2-0 στην έδρα της Παναχαϊκής. Η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 15’ με τον Βουτσά, ενώ ο Καραμπάς έκανε το 0-2 στις καθυστερήσεις (90+5΄).

Πρώτη νίκη και για τον Διαγόρα που επικράτησε 2-1 του Αιγάλεω στη Ρόδο. Τα τέρματα των νικητών σημείωσε ο Λεσάι (40΄, 45+2΄), ενώ οι «κυανόλευκοι» μείωσαν με τον Γκάβριτς στις καθυστερήσεις (90+6΄).

Σε αναμετρήσεις για τη 2η αγωνιστική στον Β΄ όμιλο της Super League 2 σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Διαγόρας-Αιγάλεω 2-1

Παναχαϊκή-Παναθηναϊκός Β΄ 0-2