Premier League: Απίστευτη ματσάρα με 8 γκολ ανάμεσα σε Τσέλσι και Μάντσεστερ Σίτι

Το ματς της σεζόν έγινε στο Λονδίνο με την Τσέλσι να έρχεται ισόπαλη με τη Μάντσεστερ Σίτι 4-4, σε αναμέτρηση που «χόρτασε» τους φιλάθλους κι ας μην υπήρξε νικητής.

Υποψηφιότητα για το καλύτερο ματς της σεζόν βάζει η αναμέτρηση της 12ης αγωνιστικής στην Premier League, ανάμεσα στην Τσέλσι και την Μάντσεστερ Σίτι. Εκπληκτικό ποδόσφαιρο απ’ τις δύο ομάδες, σασπένς και ισοπαλία 4-4!

Στο «Στάμφορντ Μπριτζ» οι «πολίτες» προηγήθηκαν με πέναλτι του Χάλαντ στο 25’. Τιάγκο Σίλβα (29’) και Στέρλινγκ (37’) ανέτρεψαν το σκορ για το 2-1 της Τσέλσι. Ο Ακάνζι με κεφαλιά στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ισοφάρισε σε 2-2.

Ο Χάλαντ σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 47’ για το 2-3, στη δεύτερη ανατροπή της αναμέτρησης. Ο Τζάκσον 20 λεπτά μετά έκανε το 3-3, με τον Ρόδρι στο 86’ να δίνει εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του Μάντσεστερ. Όμως η τελευταία λέξη άνηκε στον Πάλμερ. Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων οι «μπλε» κέρδισαν πέναλτι και ο πρώην παίκτης της Σίτι ισοφάρισε σε 4-4.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής και η βαθμολογία στην Premier League:

Γουλβς-Τότεναμ 2-1