Super League 2: Έχασαν την ευκαιρία τα Χανιά, πήρε το ντέρμπι ουραγών το Αιγάλεω

Super League 2: Τρίτο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη για τα Χανιά, έμειναν στο 1-1 με τον Ιωνικό, νίκη-ανάσα για το Αιγάλεω.

Με δύο αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε η 12η αγωνιστική του Β' ομίλου της Super League 2.

Στα Χανιά η τοπική ομάδα έβαλε τέλος στο σερί δύο ηττών που μετρούσε και την είχαν φέρει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, αλλά με την ισοπαλία 1-1 κόντρα στον Ιωνικό, έχασε την ευκαιρία να επιστρέψει στην κορυφή, μετά τη χθεσινή ισοπαλία της Καλλιθέας στην Πάτρα.

Το αυτογκόλ του Ζάχαβι στο 20ο λεπτό, έβαλε μπροστά τους οικοδεσπότες στα «Περιβόλια», αλλά στο ημίωρο ο Ιωνικός ισοφάρισε με τον Γκίνη.

Νίκη-ανάσα, στη μάχη που δίνει για την παραμονή στη Super League 2, πέτυχε το Αιγάλεω, στο ντεμπούτο του Νίκου Παντέλη, καθώς επικράτησε 1-0 του Τηλυκράτη.

Το γκολ σημείωσε στο 46’ ο Κριστιάν Ραμίρεζ, ενώ στο 53ο λεπτό ο Βάρκας με σουτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στη συνέχεια πάνω στη γραμμή, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται ότι την είχε περάσει, όμως ο διαιτητής και ο βοηθός έδωσαν συνέχεια στο παιχνίδι.