Οι Σαουδάραβες τρόλαραν τον Μέσι για την εξάρα

Τελικά ο Λιονέλ Μέσι αγωνίστηκε λίγα λεπτά στο τέλος του φιλικού με την Αλ Νασρ, με τον άσο της Ίντερ Μαϊάμι να βλέπει τους Σαουδάραβες να του δείχνουν έξι δάχτυλα!

Η Αλ Νασρ χωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο, υποδέχτηκε την Ίντερ Μαϊάμι η οποία έπαιξε… σχεδόν χωρίς τον Λιονέλ Μέσι. Ο Αργεντινός αρχικά είχε ανακοινωθεί εκτός αποστολής λόγω ενοχλήσεων από προηγούμενο φιλικό. Τελικά πέρασε στο ματς στο 83ο λεπτό και αγωνίστηκε μέχρι το τέλος.

Σε εκείνο το λεπτό όμως, το σκορ ήταν ήδη 6-0 για τους Σαουδάραβες που ήταν σαρωτικοί! Με τον Λαπόρτ μάλιστα να σκοράρει πίσω απ’ τη σέντρα σε ένα εντυπωσιακό τέρμα. Χατ τρικ έκανε ο Ταλίσκα, ενώ τα άλλα τέρματα πέτυχαν οι Οτάβιο και Μαράν.

Πάντως ο Μέσι αντί να χειροκροτηθεί από τους Σαουδάραβες, γνώρισε την καζούρα από τους φίλους της Αλ Νασρ. Μόλις πέρασε στον αγωνιστικό χώρο, του έδειχναν τα έξι δάχτυλα, συμβολίζοντας φυσικά το σκορ του αγώνα που έμεινε μέχρι το τέλος!