Euro 2016: Το σημερινό πρόγραμμα (17/6) και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις

Euro 2016: Το σημερινό πρόγραμμα (17/6) και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις

Με τρεις αγώνες συνεχίζεται η όγδοη ημέρα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2016

Με τους αγώνες, Ιταλία-Σουηδία στις 16:00, Τσεχία-Κροατία στις 19:00 και Ισπανία-Τουρκία στις 22:00 συνεχίζεται σήμερα η διοργάνωση του Euro 2016.

Δείτε τις βαθμολογίες των ομίλων:

GROUP A

1. Γαλλία 6 (4-1)
2. Ελβετία 4 (2-1)
3. Ρουμανία 1 (2-3)
4. Αλβανία 0 (0-3)

GROUP B

1. Αγγλία 4 (3-2)
2. Ουαλία 3 (3-3)
3. Σλοβακία 3 (3-3)
4. Ρωσία 1 (2-3)

GROUP C

1. Γερμανία 4 (2-0)
2. Πολωνία 4 (1-0)
3. Βόρειος Ιρλανδία 3 (2-1)
4. Ουκρανία 0 (0-4)

GROUP D

1. Κροατία 3 (1-0)
2. Ισπανία 3 (1-0)
3. Τσεχία 0 (0-1)
4. Τουρκία 0 (0-1)

GROUP E

1. Ιταλία 3 (2-0)
2. Σουηδία 1 (1-1)
3. Ιρλανδία 1 (1-1)
4. Βέλγιο 0 (0-2)

GROUP F

1. Ουγγαρία 3 (2-0)
2. Πορτογαλία 1 (1-1)
3. Ισλανδία 1 (1-1)
4. Αυστρία 0 (0-2)

*προκρίνονται στους "16" οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου και οι 4 καλύτεροι 3οι

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα και τις τηλεοπτικές μεταδόσεις

ΟΜΙΛΟΙ

Παρασκευή 10/6
Γαλλία - Ρουμανία 2-1

Σάββατο 11/6
Αλβανία - Ελβετία 0-1
Ουαλία - Σλοβακία 2-1
Αγγλία - Ρωσία 1 - 1

Κυριακή 12/6
Τουρκία - Κροατία 0-1
Πολωνία - Βόρειος Ιρλανδία 1-0
Γερμανία - Ουκρανία 2-0

Δευτέρα 13/6
Ισπανία - Τσεχία 1-0
Ιρλανδία - Σουηδία 0-1
Βέλγιο - Ιταλία 0-2

Τρίτη 14/6
Αυστρία - Ουγγαρία 0-2
Πορτογαλία - Ισλανδία 1-1

Τετάρτη 15/6
Ρωσία - Σλοβακία 1-2
Ρουμανία - Ελβετία 1-1
Γαλλία - Αλβανία 2-0

Πέμπτη 16/6
Αγγλία - Ουαλία 2-1
Ουκρανία - Βόρειος Ιρλανδία 0-2
Γερμανία - Πολωνία 0-0

Παρασκευή 17/6
Ιταλία - Σουηδία (16:00) [ΕΡΤ1]
Τσεχία - Κροατία (19:00) [ΕΡΤ1]
Ισπανία - Τουρκία (22:00) [ΕΡΤ1]

Σάββατο 18/6
Βέλγιο - Ιρλανδία (16:00) [ΕΡΤ1]
Ισλανδία - Ουγγαρία (19:00) [ΕΡΤ1]
Πορτογαλία - Αυστρία (22:00) [ΕΡΤ1]

Κυριακή 19/6
Ελβετία - Γαλλία (22:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]
Ρουμανία - Αλβανία (22:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]

Δευτέρα 20/6
Σλοβακία - Αγγλία (22:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]
Ρωσία - Ουαλία (22:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]

Τρίτη 21/6
Ουκρανία - Πολωνία (19:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]
Βόρειος Ιρλανδία - Γερμανία (19:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]
Κροατία - Ισπανία (22:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]
Τσεχία - Τουρκία (22:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]

Τετάρτη 22/6
Ουγγαρία - Πορτογαλία (19:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]
Ισλανδία - Αυστρία (19:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]
Ιταλία - Ιρλανδία (22:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]
Σουηδία - Βέλγιο (22:00) [ΕΡΤ1 ή ΕΡΤ2]

ΦΑΣΗ ΤΩΝ "16"

Σάββατο 25/6
1. Α2 - C2 (16:00) [ΕΡΤ1]
2. Β1 - A3/C3/D3 (19:00) [ΕΡΤ1]
3. D1 - B3/E3/F3 (22:00) [ΕΡΤ1]

Κυριακή 26/6
4. A1 - C3/D3/E3 (16:00) [ΕΡΤ1]
5. C1 - A3/B3/F3 (19:00) [ΕΡΤ1]
6. F1 - E2 (22:00) [ΕΡΤ1]

Δευτέρα 27/6
7. E1 - D2 (19:00) [ΕΡΤ1]
8. B2 - F2 (22:00) [ΕΡΤ1]

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Πέμπτη 30/6
QF1. Νικητής 1 - Νικητής 3 (22:00) [ΕΡΤ1]

Παρασκευή 1/7
QF2. Νικητής 2 - Νικητής 6 (22:00) [ΕΡΤ1]

Σάββατο 2/7
QF3. Νικητής 5 - Νικητής 7 (22:00) [ΕΡΤ1]

Κυριακή 3/7
QF4. Νικητής 4 - Νικητής 8 (22:00) [ΕΡΤ1]

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Τετάρτη 6/7
SF1. Νικητής QF1 - Νικητής QF2 (22:00) [ΕΡΤ1]
Πέμπτη 7/7
SF2. Νικητής QF3 - Νικητής QF4 (22:00) [ΕΡΤ1]

ΤΕΛΙΚΟΣ

Κυριακή 10/7
Νικητής SF1 - Νικητής SF2 (22:00) [ΕΡΤ1]