Ολυμπιακός - Σπόρτινγκ Λισαβόνας 2-3: Ο Πάρντο συμμάζεψε το αμυντικό χάλι!

Απογοητευτική επιστροφή στους ομίλους του Champions League για τον Ολυμπιακό που έχασε 3-2 από την Σπόρτινγκ Λισαβόνας πληρώνοντας την τραγική αμυντική λειτουργία του πρώτου ημίχρονου – Είχαν και τρεις δοκάρια οι Πορτογάλοι, τα... μπάλωσε ο Πάρντο με τα δύο γκολ που πέτυχε στο τέλος

Η επιστροφή του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions League ήταν απογοητευτική και η παρτίδα «σώθηκε» κάπως από τα δύο γκολ του Πάρντο στο φινάλε του αγώνα. Η Σπόρτινγκ Λισαβόνας εκμεταλλευόμενη την τραγική άμυνα των «ερυθρόλευκων» στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να «τελειώσει» το παιχνίδι μόλις στα 72 δευτερόλεπτα.

Τόσο χρειάστηκαν οι Πορτογάλοι για να σκοράρουν και να φανερώσουν πως σε αυτό το επίπεδο η συγκέντρωση πρωτίστως και τα λάθη κοστίζουν ακριβά. Είτε αυτά γίνονται στον αγωνιστικό χώρο είτε από τον…. πάγκο.