Στέφανος Τσιτσιπάς: Αυτός είναι ο πρώτος του αντίπαλος στη Σαγκάη

Στέφανος Τσιτσιπάς: Τον πρώτο του αντίπαλο στο τουρνουά στην Σαγκάη έμαθε ο Έλληνας πρωταθλητής.

Συγκεκριμένα, ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει στο δεύτερο γύρο της διοργάνωσης τον Ρίνκι Χατζικάτα, ο οποίος είναι από την Αυστραλία και έχει ρίζες από την Ιαπωνία.

ο Ρίνκι Χατζικάτα πήρε την πρόκριση από τον πρώτο γύρο, μετά τη νίκη του 2-0 σετ επί του Λάζλο Τζέρε. Ο Αυστραλός εκμεταλλεύτηκε τα πολλά αβίαστα λάθη του Σέρβου αντιπάλου του και μπόρεσε να κλείσει θέση στην επόμενη φάση.

Ο αγώνας είχε διάρκεια 2 ώρες και 17 λεπτά, ενώ για τον Αυστραλό, αυτή είναι η σημαντικότερη νίκη στην καριέρα του σε τουρνουά Masters.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έχει αντιμετωπίσει μία ακόμα φορά τον Ρίνκι Χατζικάτα, τη φετινή χρονιά στο Australian Open, εκεί, όπου ο Έλληνας πρωταθλητής είχε πάρει τη νίκη 3-0 σετ, χάνοντας μόλις πέντε games στον αγώνα.