Νίκη - βάλσαμο για τον Εργοτέλη

Νίκη ανάσα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος σημείωσε σήμερα ο Εργοτέλης, που επικράτησε με 2-1 της Λάρισας στο Παγκρήτιο...

Νίκη ανάσα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος σημείωσε σήμερα ο Εργοτέλης, που επικράτησε με 2-1 της Λάρισας στο Παγκρήτιο, σε αναμέτρηση για την 12η ημέρα του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 8ο λεπτό με τον Ρομάνο για να ισοφαρίσει δέκα λεπτά αργότερα (18΄) η Λάρισα με τον Κανόμπιο. Τελικά το γκολ της νίκης για την κρητική ομάδα ήρθε στο 27΄ με πέναλτι του Λεάλ, σε μία φάση που αποβλήθηκε από την ΑΕΛ ο Ταλ.

Εργοτέλης – Λάρισα 2-1

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σταθόπουλος (Αχαΐας)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μπουντιμίρ, Μπέτο, Γιαλούσης, Ολίσε, Φραγκουλάκης, Ρουμπάκης, Δασκαλάκης - Κουζέν, Ταυλαρίδης, Ιγκλέσιας, Νταμπίζας

ΚΟΚΚΙΝΗ: Ταλ (απευθείας στο 26΄)

Οι συνθέσεις:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκος Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Γιαλούσης, Ρομάνο, Μπέτο (76΄ Ορφανός), Ρουμπάκης, Χίμπλινγκερ, Σασιασβίλι, Ολίσε, Φραγκουλάκης (90΄ Βίσιο), Μπούντιμιρ, Λεάλ (89΄ Σαρρής).

ΛΑΡΙΣΑ (Γιάννης Παπακώστας): Αμπάρης, Νταμπίζας, Βενετίδης, Ταυλαρίδης, Σίμιτς (46΄ Μπλάζεκ), Ταλ, Βούζας (28΄ Βελάσκο), Ρομέου, Κανόμπιο, Ιγκλέσιας (78΄ Μακίνουα), Κουζέν.