Ο Ονουάτσι το έφερε ισοπαλία

Με το γκολ του Ονουάτσι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Καβάλα απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τον Ολυμπιακό Βόλου στο

Με το γκολ του Ονουάτσι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Καβάλα απέσπασε ισοπαλία 1-1 από τον Ολυμπιακό Βόλου στο Πανθεσσαλικό, σε αγώνα για τη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκα.
Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 66΄ όταν ο Ουμπίντες έβγαλε δύσκολη σέντρα από δεξιά και ο Καπετάνος έπιασε το βολέ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Το 1-1 ‘έγινε στις καθυστερήσεις. Στην αντεπίθεση της Καβάλας ο Ντικρόκ έκανε ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο ξεχασμένος Ονουάτσι με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα του εξουδετερωμένου Ρόκα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.
Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο με δέκα παίκτες, αφού στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους αποβλήθηκαν οι Μόνχε και Καρντόσο, ενώ μετά το γκολ που σημείωσε αποβλήθηκε και ο Ονουάτσι για τον πανηγυρισμό του.

Ολυμπιακός Βόλου – Καβάλα 1-1

Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)

Κίτρινες: Καπετάνος - Καρντόσο, Ουνουάτσι, Ντιέ, Αμπντούν, Ντικρόκ, Δρόσος

Κόκκινες: Μόνχε (45΄+) - Καρντόσο (45΄+, 2η κίτρινη), Ονουάτσι (90΄+, 2η κίτρινη)

Οι συνθέσεις:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. (Σάκης Τσιώλης): Ρόκα, Ρίκκα (60΄ Μπρέσκα), Σανκαρέ, Καπετάνος (77΄ Ρόκας), Μαρτίν (70΄ Σολάκης), Αλβαρεζ, Ζαραδούκας, Ντολεζάι, Ζέλεσι, Ούμπιντες, Μόνχε

ΚΑΒΑΛΑ (Χένρικ Κάσπερτσακ): Γκαλίνοβιτς, Πετκάκης, Χργκόβιτς (81΄ Δρόσος), Ντουγκλάο, Τόμασιτς, Καρντόσο, Αμπντούν, Ογκμπέτσε (67΄ Ναζλίδης), Ντιέ, Ονουάτσι, Βουτσίτσεβιτς (46΄ Ντικρόκ)