Προβάδισμα για την Μπαρτσελόνα!

Μπορεί η εμφάνιση της Ρεάλ Μαδρίτης να ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου»...

Μπορεί η εμφάνιση της Ρεάλ Μαδρίτης να ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» απέναντι στην Μπαρτσελόνα, ωστόσο το τελικό 2-2 δίνει το προβάδισμα στους «μπλαουγκράνα».

Η «βασίλισσα» προηγήθηκε με τον Οζίλ στο 13', αλλά η Μπάρτσα κατάφερε να γυρίσει το ματς πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο, με τέρματα των Βίγια (36') και Μέσι (54'). Στο β' ημίχρονο η ομάδα του Μουρίνιο ισοφάρισε με τον Αλόνσο στο 54', όμως παρά την πίεση που άσκησε, δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ της νίκης.

Το φετινό πρωτάθλημα στην Ισπανία έχει ξεκινήσει με έναν πρώτο αγώνα του Σούπερ Καπ να υπόσχεται εντυπωσιακές στιγμές! Το ισόπαλο αποτέλεσμα του αγώνα άφησε πικρή γεύση στη «βασίλισσα».