Εκλογές δικηγορικών συλλόγων: Όλα τα αποτελέσματα (ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ)

Εκλογές δικηγορικών συλλόγων: Όλα τα αποτελέσματα (ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ)

Συνεχίζονται από το πρωί της Δευτέρας (27/11), για δεύτερη μέρα, οι εκλογές στους τρεις μεγάλους δικηγορικούς συλλόγους της χώρας -Αθήνας, Θεσσαλονίκης και Πειραιά- για την ανάδειξη των δύο υποψηφίων που θα περάσουν στο δεύτερο γύρο, της 3ης και 4ης Δεκεμβρίου 2017.

Ολοκληρώθηκε πανελλαδικά η καταμέτρηση των σταυρών και γνωστοποιήθηκαν τα αποτελέσματα για 38 από τους 62 δικηγορικούς συλλόγους της χώρας.

Όπως είναι γνωστό, από τους 63 δικηγορικούς συλλόγους της χώρας δεν πραγματοποιήθηκαν εκλογές στην Τρίπολη, όπου η διαδικασία θα πραγματοποιηθεί στις 10 Δεκεμβρίου 2017.

Τα αποτελέσματα από τους 38 των αρχαιρεσιών στους δικηγορικούς συλλόγους έχουν ως εξής:

1. Αγρινίου - εξελέγη ο Δημήτρης Νικάκης
2. Αιγίου - επανεξελέγη ο Γεώργιος Μπέσκος
3. Αλεξανδρούπολης - επανεξελέγη ο Ιωάννης Ζαμπούκης
4. Αμαλιάδας - εξελέγη ο Αθανάσιος Θεοδόσης
5. Άμφισσας - εξελέγη η Σταυρούλα Πήττα
6. Βόλου - εξελέγη ο Χρήστος Στρατηγόπουλος
7. Γιαννιτσών - εξελέγη ο Ευστάθιος Φουντουκίδης
8. Γρεβενών - επανεξελέγη ο Χρήστος Παπαϊωάννου
9. Γυθείου - εξελέγη η Ανθούλα Μπαλιτσάρη
10. Δράμας - επανεξελέγη ο Αναστάσιος Πούλιος
11. Εδέσσης - επανεξελέγη η Λεμονιά Γαϊσίδου
12. Ευρυτανίας - εξελέγη ο Αθανάσιος Γαλανός
13. Ζακύνθου - εξελέγη ο Ιωάννης Γιατράς
14. Ηλείας - επανεξελέγη ο Δημήτριος Δημητρουλόπουλος
15. Θεσπρωτίας - εξελέγη ο Νικόλαος Μπέζας
16. Θηβών - εξελέγη η Σωτηρία Μανάρα-Μαυράκη
17. Ιωαννίνων - εξελέγη η Μαρία Νάκα
18. Καβάλας - εξελέγη ο Γεώργιος Γραμμένος
19. Καλαβρύτων - επανεξελέγη ο Ανδρέας Οικονόμου
20. Καλαμάτας - εξελέγη ο Περικλής Ξηρογιάννης
21. Καρδίτσας - εξελέγη ο Γεώργιος Ανυφαντής
22. Καστοριάς - επανεξελέγη ο Γεώργιος Μπαλιάκας
23. Κεφαλληνίας - εξελέγη ο Σάββας Σαββάογλου
24. Κιλκίς - επανεξελέγη η Ευρώπη Αρτόγλου
25. Κορίνθου - εξελέγη η Παναγιώτα Επιβατινού
26. Κυπαρισσίας - εξελέγη ο Αθανάσιος Πετρόπουλος
27. Λασιθίου - εξελέγη ο Γεώργιος Παραουλάκης
28. Λιβαδειάς - επανεξελέγη ο Βασίλειος Δαλαμάγκας
29. Μυτιλήνης - επανεξελέγη ο Δημήτριος Καλλίας
30. Νάξου - επανεξελέγη η Μαρία Μάρκου
31. Ναυπλίου - επανεξελέγη ο Δημήτριος Ορφανός
32. Ορεστιάδας - εξελέγη η Άννα Μεμετζή
33. Σάμου - επανεξελέγη ο Γεώργιος Κολλάρος
34. Σερρών - επανεξελέγη ο Παναγιώτης Καριπόγλου
35. Σπάρτης - επανεξελέγη ο Παναγιώτης Κομνηνός
36. Φλωρίνης - εξελέγη ο Βασίλειος Καραντζίδης
37. Χαλκιδικής - επανεξελέγη ο Παντελεήμων Ζήσης
38. Χανίων - επανεξελέγη ο Ιωάννης Δασκαλάκης

Να σημειωθεί ότι η λίστα με τα αποτελέσματα αναναιώνεται συνεχώς.

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ