Ολυμπιακός – Τότεναμ LIVE: Η πρεμιέρα στους ομίλους του Champions League

Champions League Ολυμπιακός - Τότεναμ: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τη «μάχη» των «ερυθρόλευκων» κόντρα στα «σπιρούνια» για την 1η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League.

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται αυτή την ώρα στο κατάμεστο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» την Τότεναμ, για την 1η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League.

Η περσινή φιναλίστ του θεσμού, είναι ο πρώτος αντίπαλος της ομάδας του Πέδρο Μαρτίνς που έφτασε με εντυπωσιακό τρόπο μέχρι τους ομίλους, χωρίς να έχει καμία ήττα στα προκριματικά.

Δείτε φωτογραφίες από τον αγώνα:

Δείτε εδώ LIVE την εξέλιξη του αγώνα

Ο Ολυμπιακός αν και μπήκε δυνατά στον αγώνα, ωστόσο στο 26' η Τότεναμ κέρδισε πέναλτι και έκανε το 0 - 1. Τέσσερα λεπτά αργότερα στο 30' ο Μόουρα με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Σα, και η Τότεναμ έκανε το 0-2.

Ο Ολυμπιακός όμως στο 44' μείωσε σε 1-2 και πήγε στα αποδυτήρια με ανεβασμένη διάθεση.

Στο 50' ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι και ο Βαλμπουενά ανέλαβε την εκτέλεση κι έκανε το 2-2.