Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ 2019: Το πρόγραμμα της διοργάνωσης – Οι ώρες και τα κανάλια των αγώνων

Newsroom Newsroom

Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ 2019: Το πρόγραμμα της διοργάνωσης – Οι ώρες και τα κανάλια των αγώνων

Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ 2019: Ολοκληρώνεται η πρώτη φάση στους μισούς ομίλους του Μουντομπάσκετ – Όλο το πρόγραμμα.

Η Κίνα αλλά και όλος ο πλανήτης, συνεχίζει να κινείται σε ρυθμούς Μουντομπάσκετ. Η πέμπτη ημέρα του τουρνουά έρχεται για να ολοκληρώσει την πρώτη φάση των ομίλων, για τα πρώτα τέσσερα γκρουπ, και να σχηματίσει τους ομίλους της Β’ φάσης από όπου θα κριθεί η πρόκριση στους «8» του Παγκοσμίου Κυπέλλου Μπάσκετ 2019. Από το πρόγραμμα της ημέρας ξεχωρίζουν δυο δυνατές αναμετρήσεις, που θα κρίνουν και την πρωτιά στα γκρουπ.

Συγκεκριμένα το Ιταλία – Σερβία και το Ρωσία – Αργεντινή είναι τα ματς με το περισσότερο ενδιαφέρον. Το πρόγραμμα, ωστόσο, θα ανοίξει στις 10:30 με τον αγώνα Ανγκόλα – Φιλιππίνες, ενώ στις 11:00 η Ακτή Ελεφαντοστού θα αντιμετωπίσει την Πολωνία. Στις 11:30 το Πουέρτο Ρίκο κοντράρεται με την Τυνησία ενώ την ίδια ώρα η Νότια Κορέα αναμετράται με τη Νιγηρία.

Το πρώτο ντέρμπι της ημέρας θα αρχίσει στις 14:30, ανάμεσα σε Ιταλία και Σερβία, ενώ στις 15:00 η Βενεζουέλα αντιμετωπίζει την Κίνα. Τεράστιο ενδιαφέρον συγκεντρώνει και το Ρωσία – Αργεντινή που θα αρχίσει στις 15:30, ώρα έναρξης και του αγώνα Ισπανία – Ιράν.

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα του Παγκοσμίου Κυπέλλου Μπάσκετ 2019

Σάββατο 31 Αυγούστου

Ανγκόλα - Σερβία 59-105
Πολωνία - Βενεζουέλα 80-69
Ρωσία - Νιγηρία 82-77
Ιράν - Πουέρτο Ρίκο 81-83
Φιλιππίνες - Ιταλία 62-108
Ακτή Ελεφαντοστού - Κίνα 55-70
Ισπανία - Τυνησία 101-62
Αργεντινή - Νότια Κορέα 95-69

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

Καναδάς - Αυστραλία 92-108
Νέα Ζηλανδία - Βραζιλία 94-102
Δομινικανή Δημοκρατία - Ιορδανία 80-76
Τουρκία - Ιαπωνία 86-67
Σενεγάλη - Λιθουανία 47-101
Ελλάδα - Μαυροβούνιο 85-60
Τσεχία - ΗΠΑ 67-88
Γαλλία - Γερμανία 78-74

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

10.30: Ιταλία - Ανγκόλα 92-61
11.00: Βενεζουέλα - Ακτή Ελεφαντοστού 87-71
11.30: Νιγηρία - Αργεντινή 81-94
11.30: Τυνησία - Ιράν 79-67
14.30: Σερβία - Φιλιππίνες 126-67
15.00: Κίνα - Πολωνία 76-79 παρ. (72-72 κ.δ.)
15.30: Πόρτο Ρίκο - Ισπανία 63-73
15.30: Νότια Κορέα - Ρωσία 73-87

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

10.30: Αυστραλία - Σενεγάλη 81-68
11.00: Μαυροβούνιο - Νέα Ζηλανδία 83-93
11.30: Ιαπωνία - Τσεχία 76-89
11.30: Γερμανία - Δομινικανή Δημοκρατία 68-70
14.30: Λιθουανία - Καναδάς 92-69
15.00: Βραζιλία - Ελλάδα 79-78
15.30: ΗΠΑ - Τουρκία 93-92 (κ.α. 81-81)
15.30: Ιορδανία - Γαλλία 64-103

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

10.30: Ανγκόλα - Φιλιππίνες, ΕΡΤ 2
11.00: Ακτή Ελεφαντοστού - Πολωνία, ert.gr
11.30: Πόρτο Ρίκο - Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Νότια Κορέα - Νιγηρία, ert.gr
14.30: Ιταλία - Σερβία, ΕΡΤ 2
15.00: Βενεζουέλα - Κίνα, ert.gr
15.30: Ρωσία - Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
15.30: Ισπανία - Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

10.30: Καναδάς - Σενεγάλη, ert.gr
11.00: Βραζιλία - Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
11.30: Τουρκία - Τσεχία, ΕΡΤ 2
11.30: Γερμανία - Ιορδανία, ert.gr
14.30: Λιθουανία - Αυστραλία, ΕΡΤ 3
15.00: Ελλάδα - Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
15.30: ΗΠΑ - Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
15.30: Δομινικανή Δημοκρατία - Γαλλία, ert.gr

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

14.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS
16.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

11.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

11.00: Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

11.00: Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS
15.00: Τελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πηγή: Onsports.gr

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
DPG NETWORK
ened ΜΕΛΟΣ ΕΝΕΔ Monetized by DPG Digital Media ©2010-2020 Newsbomb.gr - All rights reserved