Μπάγερν-Ολυμπιακός 85-82: Κατέρρευσε στο τέλος και ηττήθηκε

Newsroom Newsroom

Η Μπάγερν Μονάχου χτύπησε τα λάθη του Ολυμπιακού και πήρε τη νίκη με 85-82 κόντρα στους παίκτες του Κεστούτις Κεμζούρα

Mια ακόμα ήττα τη φετινή χρονιά στην Euroleague γνώρισε ο Ολυμπιακός, ο οποίος αν και βρέθηκε μπροστά στο σκορ ακόμα και με δέκα πόντους τελικά κατέρρευσε και ηττήθηκε με 85-82 από τους Βαυαρούς.

Ο Ολυμπιακός έχασε στο τέταρτο δεκάλεπτο τη διάρκεια που είχε στην άμυνά για 30 λεπτά, «αποχαιρετώντας» το Μόναχο με την έκτη ήττα του στην εφετινή Euroleague. Οι «ερυθρόλευκοι» ηττήθηκαν από την Μπάγερν, για την 9η αγωνιστική της διοργάνωσης, με τη γερμανική ομάδα να χαμογελά μετά από τρεις σερί ευρωπαϊκές απώλειες και να βελτιώνει το ρεκόρ της σε 4-5.