ΜΠΑΣΚΕΤ

Προμηθέας Πατρών-ΑΕΚ 77-75: Στα ημιτελικά οι Αχαιοί μετά από «θρίλερ» στο Δ. Τόφαλος!

Σε ένα ματς «ροντέο» ο Προμηθέας κέρδισε στις λεπτομέρειες και μετά από μία παράταση κατάφερε να προκριθεί στους τέσσερις της Basket League επικρατώντας της αξιόμαχης ΑΕΚ

Ο Προμηθέας κέρδισε την ΑΕΚ για δεύτερη φορά σε τρεις ημέρες (77-75), έκανε το 2/2 στη σειρά και πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά της Stoiximan Basket League σε ένα πραγματικό «θρίλερ»!

Η ομάδα του Μάκη Γιατρά είχε το προβάδισμα από νωρίς, βρέθηκε στο +9 με έξι λεπτά για το τέλος, η ψυχωμένη ΑΕΚ όμως ήταν εντυπωσιακή και οδήγησε το παιχνίδι στο έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης. Στο τέλος ο Προμηθέας ήταν καλύτερος στις λεπτομέρειες και εκμεταλλευόμενος τα λάθη των φιλοξενούμενων στο έπακρο πανηγύρισε μία σπουδαία νίκη.