Κακοκαιρία: Κλειστό λόγω… «Ορέστη» το φαράγγι της Σαμαριάς

Θρίλερ στο Μυρτώο Πέλαγος: Φορτηγό πλοίο προσέκρουσε σε βραχονησίδα ανατολικά της Μονεμβασιάς

Καιρός: Τρομάζει η δύναμη του «Ορέστη» - Πάνω από 20.000 κεραυνούς έχει προκαλέσει η κακοκαιρία

efka.gov.gr: Άνοιξε η ηλεκτρονική αίτηση συνταξιούχων στον ΕΦΚΑ για τα αναδρομικά

ΕΦΚΑ - Όλες οι ειδήσεις: Η διοίκηση…

Συναγερμός στην Ταϊβάν μετά από ισχυρό σεισμό

Σεισμός μεγέθους 6 βαθμών της κλίμακας Ρίχτερ…

Ισοφάριση και... στέψη στο ΟΑΚΑ με ρεκόρ βολών!

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 92-76 του Παναθηναϊκού Superfoods έχοντας εκτελέσει 43 βολές στον τέταρτο τελικό στο ΣΕΦ και το πρωτάθλημα θα κριθεί την Κυριακή στο ΟΑΚΑ.

Με ρεκόρ βολών, 27 μόνο στο πρώτο ημίχρονο, με ανακαλύψεις σφυριγμάτων που δεν είχαν προηγούμενο και έκαναν έξαλλους τους «πράσινους», οι διαιτητές έφεραν τον Ολυμπιακό σε θέση οδηγού στο ματς και του έδωσαν σοβαρό προβάδισμα για να φτάσει στο τελικό 92-76.

Το πλέον κομβικό σημείο του ματς, ήταν στο 56-52 όταν ο Παναθηναϊκός είχε κάνει την αντεπίθεσή του με Τζέιμς και Λοτζέσκι να «πυροβολούν» από παντού και το «τριφύλλι» να επιστρέφει από το -12 του ημιχρόνου. Εκεί λοιπόν, μπροστά στο φάσμα της ανατροπής οι τρεις διαιτητές χρέωσαν μέσα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα με τέταρτο φάουλ τόσο τον Λοτζέσκι, που τα έβαζε από παντού, όσο και τον Καλάθη που ήταν κομβικός στην άμυνα και την οργάνωση του παιχνιδιού του Παναθηναϊκού. Αυτό ήταν ένα ισχυρό πλήγμα για τα πλάνα του Τσάβι Πασκουάλ με αποτέλεσμα ο Ολυμπιακός να βρει τον τρόπο να πάρει και πάλι διαφορές ασφαλείας…