Ζαλγκίρις – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ 82-69: «Κατέρρευσε» στο δεύτερο ημίχρονο

newsbomb

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ δεν ήταν καλός για ακόμη ένα εκτός έδρας ματς και γνώρισε την ήττα (82-69) από τη Ζαλγκίρις στο Κάουνας.

Οι «πράσινοι» είχαν τον πλήρη έλεγχο στο πρώτο μέρος αλλά στην επανάληψη δεν μπόρεσαν να συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό, πληρώνοντας την έλλειψη συγκέντρωσης στην άμυνα.

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στην καλή εικόνα που είχε στο πρώτο ημίχρονο και παρότι χρειάστηκαν... 30 λεπτά για να εκτελέσει τις πρώτες του βολές, ήταν «μέσα» στο ματς για τρία δεκάλεπτα. Στο τελευταίο, όμως, οι παίκτες του Πιτίνο τα έκαναν όλα λάθος με αποτέλεσμα ακόμα μια ήττα μακριά από το ΟΑΚΑ που ίσως τους στοιχίσει τη συνέχεια της πορείας τους στην Euroleague...