ΑΕΚ-Βόλος 3-2: Ζορίστηκε αλλά... επέστρεψε πριν τον Ολυμπιακό! (photos)

Newsroom Newsroom

ΑΕΚ-Βόλος 3-2: Ζορίστηκε αλλά...  επέστρεψε πριν τον Ολυμπιακό! (photos)

Δύσκολη, αλλά πολύτιμη νίκη για την ΑΕΚ επί του Βόλου στη Ριζούπολη.

Πολύ δύσκολα κατάφερε η ΑΕΚ να πάρει τη νίκη απέναντι στον Βόλο με 3-2, στο γήπεδο της Ριζούπολης. Η Ένωση παρουσίασε πολλές αδυναμίες, κυρίως στην άμυνα, προβληματίζοντας ενόψει του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης» την επόμενη Κυριακή. Ο Βόλος στάθηκε πολύ καλά, προηγήθηκε, ενώ δεν φάνηκε ότι στο δεύτερο ημίχρονο έπαιζε με δέκα παίκτες.

Ο Τόρες στο 24’ πέτυχε το 0-1, αλλά ο Λιβάγια στο 31’ ισοφάρισε σε 1-1. Ο Μάνταλος στο 75’ με πέναλτι και το 78’ πέτυχε το 3-1, αλλά ο Δημόπουλος με φάουλ διαμόρφωσε το 3-2. Γκολ του Λιβάγια δεν μέτρησε ως οφσάιντ στο 38’, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα, δεν θεωρήθηκε ότι πέρασε η μπάλα τη γραμμή σε φάουλ του Κροάτη.