Ολυμπιακός-Μπάγερν Μονάχου LIVE: Λεπτό προς λεπτό η «μάχη» του Φαλήρου

Newsroom Newsroom

Ολυμπιακός-Μπάγερν Μονάχου: Δείτε λεπτό προς λεπτό όσα συμβαίνουν στο ματς των «ερυθρολεύκων» με τους Βαυαρούς για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Champions League

Μια πρόκληση… ζωής έχει μπροστά του ο Ολυμπιακός που υποδέχεται απόψε στο «Γ. Καραϊσκάκης» την Μπάγερν Μονάχου για την 3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League.

Οι «ερυθρόλευκοι» γνωρίζουν πως έχουν πολύ δύσκολο έργο, απέναντι σε μια από τις καλύτερες ομάδες του πλανήτη, με ρόστερ που τρομάζει. Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς μετά την ήττα στο Βελιγράδι, οφείλει να ψάξει βαθμούς απέναντι στους πρωταθλητές Γερμανίας, προκειμένου να ελπίζει σε πρόκριση.

Μάλιστα οι παίκτες του Πέδρο Μαρτίνς μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν κιόλας με «δράστη» τον Ελ Αραμπί στο 22ο λεπτό βάζοντας «φωτιά» στο Φάληρο.

O Λεβαντόφσκι με δυο γκολ έκανε το 2-1 για τους Βαυαρούς για να έρθει ο Τολισό να γράψει το 3-1. Όμως ο Γκιγιέρμε με σουτ έκανε το 3-2.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ολλανδός Ντάνι Μακέλι, με βοηθούς τους συμπατριώτες τους Μάριο Ντικς και Χέσελ Στέεγκστρα. Στο VAR ειναι ο επίσης Ολλανδός Γιόγκεμ Κάμπχουις.