ΑΕΚ-Ολυμπιακός 0-1: Είναι και πάλι εδώ!

Ο Ολυμπιακός μετά από δύο σεζόν μακριά από τους τίτλους ολοκλήρωσε τη φετινή αγωνιστική περίοδο με νταμπλ, καθώς νίκησε 1-0 την ΑΕΚ στον τελικό του Βόλου και κατέκτησε το Κύπελλο Ελλάδας.

Οι «ερυθρόλευκοι» έπειτα από δύο σεζόν που έμειναν μακριά από την κορυφή σε όλες τις διοργανώσεις έκαναν δυναμική επιστροφή και πανηγύρισαν το πρώτο τους νταμπλ μετά το 2015! Μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος η ομάδα του Μαρτίνς κατέκτησε και το Κύπελλο Ελλάδας, καθώς νίκησε με 1-0 την ΑΕΚ στον τελικό του Βόλου.

Σε ένα παιχνίδι που είχε αρκετές ευκαιρίες, η ομάδα του Πειραιά άνοιξε το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με τον Λάζαρ Ραντζέλοβιτς και κατάφερε να το κρατήσει μέχρι το τέλος. Για την ακρίβεια ο Ολυμπιακός θα μπορούσε να πετύχει κι άλλα γκολ, καθώς είχε ευκαιρίες αλλά κι ένα χαμένο πέναλτι. Οι «κιτρινόμαυροι» έχασαν μια μεγάλη ευκαιρία με τον Ολιβέιρα πριν δεχθεί γκολ αλλά από εκεί και πέρα δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά.