Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ 1-0: Εκτέλεση από την «άσπρη βούλα» με Μπαράλες (videos+photos)

Ο Μπαράλες σκόραρε για μια ακόμη φορά και ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 1-0 του ΟΦΗ

Στα... ψηλά της Super League αναρριχήθηκε με την τρίτη φετινή του νίκη ο Αστέρας Τρίπολης. Με πέναλτι του Μπαράλες στο 73΄, οι Αρκάδες επικράτησαν 1-0 του ΟΦΗ στο γήπεδο «Θ. Κολοκοτρώνης», για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος, και έφτασαν τους δέκα βαθμούς σε πέντε αγώνες (χρωστάνε ένα ματς με τον Απόλλωνα Σμύρνης). Τη δεύτερη ήττα τους γνώρισαν οι Κρήτες, που τελείωσαν το ματς με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Σελίμοβιτς στο 77΄.

Ωραίο παιχνίδι, χωρίς γκολ όμως, έγινε στο α΄ ημίχρονο στην Τρίπολη. Καμία από τις δύο ομάδες δεν κλείστηκε και αμφότερες δημιούργησαν αξιόλογες φάσεις, με τις σημαντικότερες να είναι το σουτ του Σαρδινέρο στο 12΄ που απέκρουσε ο Παπαδόπουλος και το άστοχο σουτ του Ριέρα ένα λεπτό αργότερα.