Ατρόμητος-Απόλλων Σμύρνης 2-2: Όρθιοι οι Περιστεριώτες από την άσπρη βούλα! (video+photos)

Ατρόμητος-Απόλλων Σμύρνης: Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» προηγήθηκε στις αρχές των ημιχρόνων 0-1 και 1-2 με Φαιόν και Ιωαννίδη, αντίστοιχα, αλλά με δύο πέναλτι του Μανούσου, οι Περιστεριώτες απέφυγαν την ήττα και πήραν την ισοπαλία με 2-2.

Μετά το θρίλερ στη Λαμία και το 2-2 με τον Αστέρα Τρίπολης, θρίλερ παίχθηκε και στο Περιστέρι ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Απόλλωνα Σμύρνης με το ίδιο σκορ.

Ο Ατρόμητος, λοιπόν, δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στη μεγάλη του νίκη επί του Παναθηναϊκού. Οι Περιστεριώτες βρήκαν απέναντί τους έναν ψυχωμένο Απόλλωνα Σμύρνης, ο οποίος προηγήθηκε στις αρχές των δύο ημιχρόνων με τον Φατιόν στο 4' και τον Ιωαννίδη στο 47' με 0-1 κι 1-2, αντίστοιχα, αλλά ο Μανούσος δύο φορές με πέναλτι στο 37' και το 72' διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Πέντε πέναλτι δηλαδή σε τρία ματς κι όλα εύστοχα, εις βάρος του Απόλλωνα στα ματς με Παναθηναϊκό, ΠΑΟΚ, Ατρόμητο! Ακόμα και ο βαθμός, όμως, είναι θετικός στη μάχη για την παραμονή που δίνει η «Ελαφρά Ταξιαρχία».