Champions League – Ολυμπιακός: Κατώτερος κόντρα στη «σβηστή» Μάντσεστερ Σίτι (videos)

Champions League: Ο Ολυμπιακός δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστικός κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτι, η οποία έπαιξε τόσο όσο για να φύγει με τη νίκη από το «Γ. Καραϊσκάκης»

Οι «πολίτες» νίκησαν 1-0, χάρη στο τέρμα του Φιλ Φόντεν στο 36ο λεπτό, ενώ έχασαν πολλές ευκαιρίες για να «καθαρίσουν» τη νίκη. Από την άλλη οι παίκτες του Μαρτίνς δεν μπόρεσαν να απειλήσουν κι είναι χαρακτηριστικό ότι έκαναν την πρώτη τους τελική στο 89ο λεπτό.

Ήταν ένα σουτ του Φορτούνη, που αν ήταν λίγο καλύτερο, θα μπορούσε να είχε σοκάρει την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα, η οποία από ένα σημείο κι έπειτα έπαιξε όσο χρειαζόταν για να κρατήσει τη νίκη.

Είναι χαρακτηριστικό ότι η εικόνα του Ολυμπιακού ήταν χειρότερη από εκείνη που είχε συνολικά στο ματς του πρώτου γύρου. Ενδεχομένως, αν είχε δείξει κάτι καλύτερο να είχε πάρει κάτι από το ματς.

Οι «ερυθρόλευκοι» θα πρέπει πλέον να πάνε στη Μασαλία και να τα παίξουν όλα για όλα με τη Μαρσέιγ, για να έχει βάσιμες ελπίδες για πρόκριση στην επόμενη φάση.