Europa League - ΠΑΟΚ: Τα highlights κι η βαθμολογία – Όλα τα γκολ των αγώνων (videos)

Europa League: Ο ΠΑΟΚ έχασε μια μεγάλη ευκαιρία στην Ολλανδία, καθώς ηττήθηκε (3-2) από την PSV Αϊντχόφεν.

Η ευκαιρία ήταν μεγάλη γιατί τέτοια την έκανε ο «Δικέφαλος του Βορρά», ο οποίος προηγήθηκε με 2-0 ως το 13ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, δεν ήταν το ίδιο καλός με αποτέλεσμα να δώσει την ευκαιρία στην PSV να κάνει την ολική ανατροπή, παίρνοντας τη νίκη με 3-2.

Η Ρόμα νίκησε 2-0 την Κλουζ κι έγινε η τέταρτη ομάδα που εξασφάλισε μαθηματικά την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Τα highlights της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ

Ο άλλος αγώνας του ομίλου

Γρανάδα - Ομόνοια 2-1 (8' Σουάρες, 73' Σόρο / 59' Ασαντέ)

Η βαθμολογία

Τα υπόλοιπα ματς των 22:00

Ρέιντζερς - Μπενφίκα 2-2 (7' Άρφιλντ, 69' Ρουφ / 78' Ταβερνιερ (αυτ.), 81' Πίζι)

Νάπολι - Ριέκα 2-0 (41' Πολιτάνο, 75' Λοσάνο)

Λεβερκούζεν - Μπερ Σεβά 4-0 (29' Σικ, 48' Μπέιλι, 76' Ντεμιρμπάι 80' Αλάριο / 59' Ζβίρο)

Αλκμάαρ - Ρεάλ Σοσιεδάδ 0-0

Τότεναμ - Λουντογκόρετς 4-0 (16', 43' Βινίσιους, 63' Γουίνκς, 73' Λούκας)

Κλουζ - Ρόμα 0-2 (49' Ντεμπελίου (αυτ.), 67' Βερετού)

Νταντάλκ - Ραπίντ 1-3 (63' Σιλντς / 11' Κράνσμιλερ, 37', 58' Κάρα)

Νις - Σλάβια Πράγας 0-3 (60' Γκουερί / 13' Λινγκρ, 54' Ολαγίνκα)

Σταντάρ - Λεχ Πόζναν 2-1 (60 Ταπσόμπα, 90+4' Λαΐφης / 63΄Ίσακ)

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Newsbomb.gr