ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 0-3: «Τρίποντο» ξέσπασμα στο «Γεντί Κουλέ» (videos+photos)

ΟΦΗ-ΠΑΟΚ: Με επιβλητική εμφάνιση ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στις νίκες με ξεσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο και σκόρερ τους Τζόλη, Βαρέλα και Κρμέντσικ - Με 10 παίκτες ο ΟΦΗ από το 25'

Με επιθετικό μονόλογο από τα πρώτα λεπτά, αρκετές χαμένες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και ένα ξέσπασμα στο δεύτερο μέρος, ο ΠΑΟΚ επικράτησε άνετα του ΟΦΗ με 3-0 στο «Γεντί Κουλέ», επέστρεψε στις νίκες και παρέμεινε στο -10 από την κορυφή και τον Ολυμπιακό.

Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία εκμεταλλεύτηκε και το γεγονός ότι ο ΟΦΗ έμεινε σωστά με 10 παίκτες από το 25ο λεπτό μετά την αποβολή του Βάτερμαν στο 25ο λεπτό. Βρήκε ωραίες συνεργασίες με την τετράδα της επίθεσης Μουργκ-Ουάρντα-Τζόλη-Κρμέντσικ σε εξαιρετική μέρα και έφτασε στα γκολ με δύο ασίστ του πρώτου σε Τζόλη και Βαρέλα, ενώ σκόρερ χρίστηκε και ο Τσέχος επιθετικός.