LaLiga: Όλα τα γκολ των αγώνων στην Ισπανία (video)

Twitter: @SevillaFC_ENG

ΙσπανίαLaLiga: Δείτε όλα τα γκολ από τους αγώνες της Τρίτης (19/1), στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής.

Η Σεβίλλη πέρασε νικηφόρα (2-1) από την έδρα της Αλαβές και ανέβηκε ξανά στην πρώτη τετράδα του βαθμολογικού πίνακα. Για να συμβεί αυτό, όμως, χρειάστηκε ο Μπόνο να αποκρούσει το πέναλτι του Χοσέλου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τη μεγάλη ευκαιρία να επιστρέψει στις νίκες μετά από 10 αγωνιστικές έχασε η Έλτσε, καθώς δέχθηκε την ισοφάριση από τη Βαγιαδολίδ στο 90ο λεπτό!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 2-0, αλλά τελικά δεν μπόρεσαν να γευτούν τη χαρά της νίκης για 11ο συνεχόμενο ματς! Τελευταία φορά που τα είχαν καταφέρει ήταν στις 23 Οκτωβρίου (2-1 τη Βαλένθια), έκτοτε μετρούν πέντε ήττες και έξι ισοπαλίες

Κάντιθ και Λεβάντε προέρχονταν από εντός έδρας «τρίποντα», ωστόσο, η μεταξύ τους αναμέτρηση δεν ανέδειξε νικητή (2-2).

Κάντιθ-Λεβάντε 2-2 (4΄ Περέα, 28΄ Καλα - 8΄, 11΄ Ρόζερ)

Βαγιαδολίδ-Έλτσε 2-2 (71΄ Μίτσελ, 89΄ Φερνάντεθ - 9΄,43΄ Χοσάν)

Αλαβές-Σεβίλλη 1-2 (12' Μέντες - 3' Εν Νεσίρι, 30' Σούσο)

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (20/1)

Χετάφε-Ουέσκα

Μπέτις-Θέλτα

Βιγιαρεάλ-Γρανάδα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 18 αγώνες): Ατλέτικο Μαδρίτης 41 (16αγ.), Ρεάλ Μαδρίτης 37, Μπαρτσελόνα 34, Σεβίλλη 33, Βιγιαρεάλ 32, Σοσιεδάδ 30 (19αγ.), Γρανάδα 27, Κάντιθ 24 (19αγ.), Θέλτα 23, Μπέτις 23, Λεβάντε 22, Αθλέτικ Μπιλμπάο 21, Χετάφε 20 (17αγ.), Βαλένθια 19, Εϊμπαρ 19, Βαγιαδολίδ 19 (19αγ.), Αλαβές 18 (19αγ.), Έλτσε 17 (17αγ.), Οσασούνα 15, Ουέσκα 12.