Ολυμπιακός-Λουντογκόρετς 1-1: Του έδωσε ελπίδα ο Καμαρά (photos+videos)

Ολυμπιακός-Λουντογκόρετς: Τις ελπίδες τους για πρόκριση στα Play offs του Champions League διατήρησαν οι «ερυθρόλευκοι» μετά το 1-1 με τους Βούλγαρους, χάρις σε τέρμα του Αγκίμπου Καμαρά στο 87ο λεπτό.

«Ζωντανός» για την πρόκριση στην επόμενη φάση έμεινε ο Ολυμπιακός, έπειτα από την ισοπαλία 1-1 στο «Γ. Καραϊσκάκης» απέναντι στην Λουντογκόρετς.

Οι Βούλγαροι είχαν ανοίξει το σκορ στο 50’ με το φάουλ του Ντεσπόντοφ, αλλά λίγο πριν το φινάλε, η «χρυσή» αλλαγή του Πέδρο Μαρτίνς, Αγκιμπού Καμαρά, έφερε το ματς στα ίσια (1-1) διατηρώντας τις ελπίδες της ελληνικής ομάδας.

«Σκληρό καρύδι» αποδείχθηκαν οι φιλοξενούμενοι στο φαληρικό γήπεδο, καθώς παρουσιάστηκαν ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί και θα μπορούσαν να είχαν κάνει τη ζημιά στους Πρωταθλητές Ελλάδας.

Ωστόσο, το «συγκρότημα» του Πέδρο Μαρτίνς κατάφερε να βρει την… απάντηση που αναζητούσε στα τελευταία λεπτά, με αποτέλεσμα η πρόκριση να είναι ανοικτή στην ρεβάνς της Βουλγαρίας σε μία εβδομάδα.