Βόλος-Λαμία 2-1: Τρομεροί Βολιώτες για ένα ημίχρονο και ποδαρικό με το δεξί! (video+photos)

Βόλος-Λαμία: Η ομάδα της Μαγνησίας ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και νίκησε 2-1 με γκολ των Μπαρτόλο, Φαν Βέερτ. Άργησαν να ξυπνήσουν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι μείωσαν με τον Τιρόνε.

Ο Βόλος έδειξε ότι και φέτος θα είναι μία αξιόμαχη ομάδα.

Το συγκρότημα του Γκιγιέρμο Αμπασκάλ ήταν εξαιρετικό στο πρώτο μέρος και βρήκε δύο γκολ με τους Μπαρτόλο, Φαν Βέερτ.

Η Λαμία ξύπνησε στο δεύτερο μέρος, μείωσε 2-1 με τον Τιρόνε, έπειτα από γκάφα του Κλέιμαν, αλλά αυτό δεν έφτανε για να πάρουν τον βαθμό οι φιλοξενούμενοι κι έτσι οι Βολιώτες κράτησαν το σκορ έως το τέλος και πήραν το τρίποντο στην πρεμιέρα.