ΟΦΗ-ΑΕΚ 3-3: Έχασε δικό της παιχνίδι η Ένωση - Επική επιστροφή οι Κρητικοί

ΟΦΗ-ΑΕΚ: Ματσάρα στο Γεντί Κουλέ, με έξι γκολ και τρομερή επιστροφή των Κρητικών.

Απίθανη εξέλιξη είχε το παιχνίδι του ΟΦΗ με την ΑΕΚ στο Γεντί Κουλέ, καθώς έληξε ισόπαλο 3-3. Η Ένωση προηγήθηκε 3-0, αν και έπαιζε με δέκα παίκτες από το 36’, αλλά οι Κρητικοί κατάφεραν να επιστρέψουν στα τελευταία λεπτά πετυχαίνοντας τρία γκολ σε 15 λεπτά.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 15’ με τον Αραούχο, αλλά στο 36’ ο Λιβάι Γκαρσία αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για απώθηση αντιπάλου. Στο 42’ όμως ο Τσούμπερ πέτυχε το 2-0, σκορ που έμεινε στο ημίχρονο. Στο 65’ ο Ανσαριφάρντ πέτυχε το 0-3 και στη συνέχεια ο ΟΦΗ… αφυπνίστηκε.

Στο 78’ ο Νέιρα μείωσε σε 1-3 και στο 84’ ο ίδιος πέτυχε το 2-3. Ο ΟΦΗ είχε το μομέντουμ μια στις καθυστερήσεις ο Βούρος από κοντά ισοφάρισε σε 3-3, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.