ΠΑΟΚ-Βόλος 4-4: Η ματσάρα της χρονιάς στην Τούμπα! (photos)

ΠΑΟΚ-Βόλος: Οι Βολιώτες πήραν έναν τρελό βαθμό στην Τούμπα με 4-4. Προηγήθηκαν, βρέθηκαν στο ημίχρονο πίσω με 4-1 και κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Έχασε πέναλτι ο Βιεϊρίνια στο 4-3!

Το ποδόσφαιρο γεννάει πανέμορφες ιστορίες. Ματς που σπάνε καρδιές. Ένα παιχνίδι που μένει στην ιστορία είναι αυτό που έγινε στην Τούμπα.

Πραγματικό ντέρμπι κορυφής κι ας είναι χαώδης η διαφορά δυναμικής ΠΑΟΚ και Βόλου. Η ομάδα της Μαγνησίας γύρισε από την κόλαση στέλνοντας εκεί τον ΠΑΟΚ που έχασε την ευκαιρία να βρεθεί μόνος πρώτος.

Το ΑΠΙΘΑΝΟ 4-4 δείχνει ότι αναφερόμαστε στο ματς της χρονιάς. Ενδεχομένως της δεκαετίας.

Ο Βόλος προηγήθηκε, αλλά το ημίχρονο έγραψε 4-1 για έναν καταιγιστικό ΠΑΟΚ. Το ασπρόμαυρο απόγευμα έδειχνε απολαυστικό, αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν άλλη γνώμη.

Μείωσαν στο 4-3, ο Βιεϊρίνια έχασε πέναλτι κι αφού δεν έγινε το 5-3, ο Ρινέρ διαμόρφωσε το τελικό 4-4 και οι δύο ομάδες συγκατοικούν.