Κύπελλο Ελλάδας: Τεράστια Λαμία, στο… καναβάτσο ο Άρης! - Τα highlights των «8» (vids)

Κύπελλο Ελλάδας
Intime

Κύπελλο Ελλάδας: Δείτε highlights και δηλώσεις από τους αγώνες της προημιτελικής φάσης του θεσμού.

Η απίθανη Λαμία νίκησε 1-0 τον Άρη στην παράταση σε ματς «θρίλερ» και προκρίθηκε στους «4» του Κυπέλλου Ελλάδας για τρίτη φορά στην ιστορία της.

Ο Τζανετόπουλος ήταν ο «χρυσός» σκόρερ των γηπεδούχων, οι οποίοι είχαν ήρωα τον Σαράνοφ, ο οποίος έκανε εντυπωσιακές αποκρούσεις, με αποκορύφωμα το πέναλτι στο 120’+4’, «χαρίζοντας» στην ομάδα του την πρόκριση.

Παράλληλα, οι παίκτες του Γρηγορίου έριξαν στο… καναβάτσο τους «κίτρινους», οι οποίοι έχασαν δύο πέναλτι και γνώρισαν νέο «κάζο», αποχαιρετώντας για ακόμη μια σεζόν το «όνειρο» της κατάκτησης ενός τροπαίου.

Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν για τρίτη φορά σε έξι ημέρες και μολονότι οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλες ευκαιρίες, έμειναν για ακόμη ένα 90λεπτο στη «λευκή» ισοπαλία. Κορυφαία, φυσικά, ήταν το χαμένο πέναλτι του Καμαρά στο 16ο λεπτό.

Στην παράταση η Λαμία πήρε το προβάδισμα, αλλά στην τελευταία φάση του αγώνα ο Άρης κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεση ανέλαβε ο Μπερτόγλιο, αλλά ο εκπληκτικός Σαράνοφ το απέκρουσε…