ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Κόστα Ρίκα – Ελλάδα: Έξαλλα πανηγύρια από τους «Τίκος»!

Κόστα Ρίκα – Ελλάδα: Έξαλλα πανηγύρια από τους «Τίκος»!

«Φωτιά» έχουν πάρει οι μεγάλες πόλεις στην Κόστα Ρίκα, αφού οι Κεντροαμερικανοί πανηγυρίζουν έξαλλα για την παρουσία της Εθνικής τους στους «8» του Μουντιάλ 2014!

Η νίκη της Κόστα Ρίκα στον αγώνα της φάσης των 16 για το Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου έναντι της Ελλάδας, έφερε έκρηξη ενθουσιασμού σε όλη τη χώρα. Η «LaSele», όπως αποκαλούν την Εθνική τους στην Κόστα Ρίκα, γράφει ιστορία και εκατοντάδες χιλιάδες κόσμου έχουν ξεχυθείς τους δρόμους για να πανηγυρίσουν. Από τις παραλίες ως τα κεντρικά σημεία της πρωτεύουσας, Σαν Χοσέ, ένα απέραντο… ποτάμι από ανθρώπους ντυμένους στα χρώμα της Εθνικής, πανηγυρίζει και γλεντάει για τις ιστορικές στιγμές που ζουν άπαντες.

Μαζί τους και ο πρόεδρος της χώρας Λουίς Γκιγιέρμο Σολίς, ο οποίος βρέθηκε στο «Ισπανιδάδ», ένα σιντριβάνι στο κέντρο του Σαν Χοσέ που είναι παραδοσιακό σημείο πανηγυρισμών για την Κόστα Ρίκα, ντυμένος με φανέλα της Εθνικής και πανηγυρίζοντας με τον κόσμο, όπως βλέπετε στην παραπάνω φωτογραφία!

Δείτε τις χαρακτηριστικές φωτογραφίες και το βίντεο με τους πανηγυρισμούς μετά το τελευταίο πέναλτι της Κόστα Ρίκα στο onsports.gr

Διαβάστε επίσης:

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου – Φάση των 16: Ξέσπασε σε κλάματα ο Γκέκας (vid)

Κόστα Ρίκα – Ελλάδα: Στην ατυχία στάθηκε ο Σαλπιγγίδης

Κόστα Ρίκα – Ελλάδα: Το μήνυμα του Αντώνη Σαμαρά για την Εθνική ομάδα

Κόστα Ρίκα – Ελλάδα: Σαρρής: «Ευχαριστούμε τον Σάντος, ψηλά το κεφάλι»

Κόστα Ρίκα - Ελλάδα: Σαμαράς: «Συνεχίζουμε για νέες επιτυχίες»

Κόστα Ρίκα – Ελλάδα: Σάντος: «Γράψαμε ιστορία»

Κόστα Ρίκα – Ελλάδα: Το χαμένο πέναλτι του Γκέκα (video)

Κόστα Ρίκα – Ελλάδα: Το γκολ του Σωκράτη! (video)

Παγκόσμιο Κύπελλο Ποδοσφαίρου – Φάση των 16: Το γκολ του Ρούιζ (video)

Ελλάδα - Κόστα Ρίκα: Στην καρδιά μας... παγκόσμιοι πρωταθλητές (pics+vid)

Google News Publisher Ακολούθησε το Newsbomb.gr
στο Google News

Η Ηλιάνα Παπαγεωργίου μετακόμισε με τον Snik - Δείτε τον υπέροχο κήπο τους!

04 Ιουν 2020 04:40

e-ΕΦΚΑ: Αναρτήθηκαν τα ειδοποιητήρια εισφορών Απριλίου - Μέχρι τις 10 Ιουνίου για έκπτωση 25%

04 Ιουν 2020 04:20

ΟΑΕΔ - Κοινωφελής εργασία: Έρχονται 1.000 προσλήψεις στις Μητροπόλεις

04 Ιουν 2020 04:00

Κορονοϊός στη Χιλή: Αυξάνονται τα θύματα - Παρατείνεται για 4η εβδομάδα το lockdown στο Σαντιάγο

04 Ιουν 2020 03:45

GNTM: Η Μαρία η αγρότισσα ντύθηκε νυφούλα και ο γαμπρός είναι... λεβέντης!

04 Ιουν 2020 03:30

H νέα σειρά που θα ταράξει τα νερά!

04 Ιουν 2020 03:20

Φανταστικές ιδέες για να αξιοποιήσετε τα επιτραπέζια παιχνίδια των παιδιών (vid)

04 Ιουν 2020 03:08

Τζορτζ Φλόιντ - Τραμπ: Δεν πιστεύω ότι θα χρειαστεί ο στρατός για την καταστολή των διαδηλώσεων

04 Ιουν 2020 03:00

ΟΠΕΚΕΠΕ: Πληρωμές ύψους 2,6 εκατ. ευρώ σε εκατοντάδες δικαιούχους (pics)

04 Ιουν 2020 02:50

Τρομακτική: Δεν θα πιστεύεις πόσα κιλά ζυγίζει αυτή η μπριζόλα!

04 Ιουν 2020 02:35

Δήμητρα Ματσούκα: Οι βουτιές στη Βουλιαγμένη και το σέξι μαγιό! (Photos)

04 Ιουν 2020 02:20

Συνεχίζεται η δυναμική άνοδος στη Wall Street - Κέρδη για το πετρέλαιο

04 Ιουν 2020 02:15

Βουλή: Υπερψηφίστηκε το αγροτικό νομοσχέδιο

04 Ιουν 2020 02:00

Μεγαλώνοντας παιδιά που είναι ενάντια στον ρατσισμό (vids)

04 Ιουν 2020 01:45

Έφτιαξαν όχημα με δικό του... πιάνο!

04 Ιουν 2020 01:30

Γερμανία: Η Μέρκελ ανακοίνωσε πακέτο στήριξης 130 δισ. για την οικονομία

04 Ιουν 2020 01:15

Κορονοϊός - Γιατρός του Λευκού Οίκου: Δεν υπήρξε παρενέργεια από την υδροξυχλωροκίνη στον Τραμπ

04 Ιουν 2020 01:00

Τζορτζ Φλόιντ: Άλλαξε το κατηγορητήριο για τον Σόβιν - Εντάλματα σύλληψης για τους αστυνομικούς

04 Ιουν 2020 00:45

Έξι ερωτήσεις για την ανάρρωση μετά τον τοκετό και οι απαντήσεις τους

04 Ιουν 2020 00:40

Αρτηριακή πίεση στα 30-40: Οι τιμές που προβλέπουν τον καρδιαγγειακό κίνδυνο (έρευνα)

04 Ιουν 2020 00:30

Προσοχή: Ποιοι άντρες είναι περίεργοι με τον ύπνο;

04 Ιουν 2020 00:25

Σήμερα 04/06: Άκου και την άλλη πλευρά

04 Ιουν 2020 00:10

Σαν σήμερα το 2007 «έφυγε» ο ηθοποιός και κωμικός Σωτήρης Μουστάκας

04 Ιουν 2020 00:00

Τουρκικά ΜΜΕ: Άρχισαν και πάλι οι μεταναστευτικές ροές στον Έβρο - Κινητικότητα στην Αδριανούπολη

03 Ιουν 2020 23:50

Λίβερπουλ: Πώς είναι η ατμόσφαιρα στη φανατική Θύρα!

03 Ιουν 2020 23:50

Ολλανδία: Χαλαρώνει τις προειδοποιήσεις για τουριστικά ταξίδια στην Ευρώπη

03 Ιουν 2020 23:45

Κορονοϊός: 382.016 νεκροί και πάνω από 6,4 εκατ. κρούσματα σε όλο τον κόσμο

03 Ιουν 2020 23:41

Θυμάστε τον Πρόδρομο του Big Brother - Δείτε πώς είναι σήμερα (pics)

03 Ιουν 2020 23:39

Επίδομα παιδιού: Πότε επαναλειτουργεί η πλατφόρμα του ΟΠΕΚΑ για υποβολή αιτήσεων

03 Ιουν 2020 23:35

Μεγάλη προσοχή! Αυτή η εικόνα μπορεί να «μπλοκάρει» το κινητό σας

03 Ιουν 2020 23:34

Σταϊκούρας: Πιθανή νέα έκδοση ομολόγου το προσεχές δίμηνο

03 Ιουν 2020 23:30

Ξύπνησε και πήγε να πιει καφέ: Αυτό που είδε θα της μείνει αξέχαστο (pics)

03 Ιουν 2020 23:25

Μικρή Μαντλίν: Ραγδαίες εξελίξεις - Γερμανός παιδόφιλος πίσω από την εξαφάνισή της;

03 Ιουν 2020 23:25

Qatar Airways: Ανακοίνωση για τα 12 κρούσματα κορονοϊού που ήρθαν Ελλάδα

03 Ιουν 2020 23:24

Επίθεση με βιτριόλι: Αποκαλύφθηκε το «μυστικό» της μαυροντυμένης (vid)

03 Ιουν 2020 23:22

Οι νέοι κανόνες λειτουργίας σε μπαρ, εσωτερικούς χώρους και γυμναστήρια

03 Ιουν 2020 23:18

MyKEP: Απλούστευση έκδοσης πιστοποιητικών από δημοτολόγια και ληξιαρχεία

03 Ιουν 2020 23:15

Σάλος: Πορνοστάρ κατηγορείται ότι σκότωσε φωτογράφο με «δηλητήριο βατράχου»

03 Ιουν 2020 23:15

MasterChef: Ένα επεισόδιο γεμάτο ένταση, ουρλιαχτά, μπινελίκια και... μπιπ!

03 Ιουν 2020 23:12

Νιώθεις συνέχεια κουρασμένος; Να τι πρέπει να κάνεις