Ζάεφ σε Σκοπιανούς: Αν επικυρωθεί η συμφωνία θα κάνετε... «χρυσές δουλειές» στην Ελλάδα

Πολιτικές αναταράξεις μετά το «φρένο» στην έρευνα για τη φονική πυρκαγιά στο Μάτι

Θλίψη: Αστυνομικός σκοτώθηκε σε τροχαίο στη Λ. Ποσειδώνος

Έναν συγγενή του Αμπντουλάχ Οτσαλάν συνέλαβαν Τούρκοι…

Έκτακτο δελτίο ΕΜΥ: Ποιες περιοχές θα σαρώσουν ισχυρές καταιγίδες

Θυελλώδεις ανέμους και σημαντική πτώση της θερμοκρασίας…

Μουντιάλ 2018: Κροατία - Αγγλία 2-1 - It’s not coming home, they are going!

Επική πρόκριση στον τελικό του Μουντιάλ, όπου θα αντιμετωπίσει τη Γαλλία, για την Κροατία που νίκησε 2-1 στην παράταση την Αγγλία, η οποία επιστρέφει τελικά... σπίτι με άδεια χέρια και σίγουρα χωρίς το τρόπαιο!

Ιστορία έγραψε στο Μουντιάλ της Ρωσίας η Κροατία του Ζλάτκο Ντάλιτς, καθώς προκρίθηκε για πρώτη φορά σε τελικό Παγκοσμίου Κυπέλλου. Για να το κάνει χρειάστηκε να φτάσει σε μεγάλη ανατροπή απέναντι στην Αγγλία, της οποίας επιβλήθηκε 2-1 (68΄ Πέρισιτς, 109΄ Μάντζουκιτς - 5΄ Τρίπιερ) στο «Λουζνίκι» της Μόσχας, στην παράταση, στον πρώτο από τους συνολικά πέντε αγώνες της διοργάνωσης ο οποίος χρειάστηκε έξτρα ημίωρο και δεν κρίθηκε στα πέναλτι! Η Κροατία θα διεκδικήσει τον τίτλο της παγκόσμιας πρωταθλήτριας την Κυριακή 15 Ιουλίου, απέναντι στη Γαλλία.

Τα «τρία λιοντάρια» πέτυχαν τον απόλυτο αιφνιδιασμό, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με το εξαιρετικά εκτελεσμένο φάουλ του Τρίπιερ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, που έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Σούμπασιτς. Για τον άσο της Τότεναμ ήταν το πρώτο γκολ με τη φανέλα της Εθνικής ομάδας, αλλά και πρώτο για τον ίδιο γενικώς από τον Φεβρουάριο του 2016, όταν είχε σκοράρει εναντίον της Γουότφορντ.