Μαρία Σάκκαρη: Αποκλεισμός στο Wimbledon – Ηττήθηκε και στο... δεύτερο μισό

Μαρία Σάκκαρη

Μαρία Σάκκαρη: Η Ελληνίδα τενίστρια έχασε και το δεύτερο σετ από τη Σέλμπι Ρότζερς στον αγώνα που διεκόπη χθες και συνεχίστηκε σήμερα, με αποτέλεσμα να μείνει εκτός συνέχειας στο Wimbledon.

Η Σάκκαρη δεν μπόρεσε να κάνει την ανατροπή κι ως εκ τούτου γνώρισε την ήττα με 2-0 σετ (7-5, 6-4) από την Αμερικανίδα, η οποία πήρε την πρόκριση για τον τρίτο γύρο του βρατανικού Grand Slam.

Η 25χρονη τενίστρια «πληγώθηκε» από την αστάθεια που είχε στο σερβίς της και στις... δύο ημέρες του αγώνα. Όσον αφορά στο δεύτερο σετ, καθοριστικό ήταν το έβδομο game, όπου με δύο σερί διπλά λάθη έδωσε την ευκαιρία στην αντίπαλο της να κάνει break και να προηγηθεί με 4-3.

Η Ρότζερς θα αντιμετωπίσει την Καζάκα, Ελεάνα Ριμπάκινα στον επόμενο γύρο του Wimbledon.