Λιονέλ Μέσι: Έγινε αλλαγή στο παιχνίδι με τη Λυών και δεν έδωσε το χέρι στον προπονητή του

To άκυρο του Μέσι στον Ποτσετίνο
AP Photo/Francois Mori

Λιονέλ Μέσι: Στο Παρίσι έχουν εμφανιστεί ήδη τα πρώτα «σύννεφα» για τον Αργεντίνο σούπερ σταρ.

Ο Λιονέλ Μέσι δεν βρήκε ούτε την Κυριακή (19/9) το πρώτο γκολ με τη φανέλα της Παρί Σεν Ζερμέν, όμως τα «κάστανα» έβγαλε από τη... φωτιά ένας συμπατριώτης του. Ο Μάουρο Ικάρντι σκόραρε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων και διαμόρφωσε το 2-1 για τους Παριζιάνους απέναντι στη Λιόν, που μέχρι τότε είχε βάλει δύσκολα στην ομάδα του Ποτσετίνο.

Οι «Λιονέ» είχαν προηγηθεί με τον Πακετά στο 54΄, κι αφού πιο πριν ένα φοβερό φάουλ του Μέσι από τα 30 μέτρα τράνταξε το δοκάρι. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Νεϊμάρ στο 66΄ και πήραν τελικά την έκτη νίκη σε έξι αγώνες με τον τρόπο που προαναφέρθηκε.

Ο Αργεντινός σταρ όχι μόνο δεν μπόρεσε να βρει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Παρί, αλλά εκνευρίστηκε κιόλας όταν αντικαταστάθηκε, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να αρνηθεί να δώσει το χέρι του στον Μαουρίτσιο Ποτσετίνο.

«Η αντίδραση του Μέσι; Τον ρώτησα πώς είναι και είπε καλά», αρκέστηκε να πει στη συνέχεια ο Ποτσετίνο στους δημοσιογράφους, ωστόσο τα πρώτα «σύννεφα» έχουν εμφανιστεί ήδη στον ουρανό του «Παρκ Ντες Πρενς».

Μυτιλήνη: Μετέφερε 4,5 κιλά κοκαϊνης με «ξεκάρφωμα» τον 11χρονο γιο της και σφραγίδα «Dior»

AUKUS: Ιδού γιατί έφυγαν οι ΗΠΑ από το Αφγανιστάν - Ο νέος ψυχρός πόλεμος

Αντίστροφη μέτρηση για την τρίτη δόση: Οι ανακοινώσεις, η υποχρεωτικότητα και τα «καυτά» ερωτήματα