ΣΠΟΡ

Australian Open: Στους «8» με επική… διπλή ανατροπή ο Στέφανος Τσιτσιπάς (pics+vids)

Σε ένα ματς… θρίλερ ο Στέφανος Τσιτσιπάς αν και ξεκίνησε με το αριστερό την αναμέτρηση κόντρα στον Τέιλορ Φριτζ με διπλή ανατροπή πήρε τη νίκη με 3-2 σετ και την πρόκριση στους «8» του Australian Open, όπου θα συναντήσει τον Γιανίκ Σίνερ.

Ο Έλληνας πρωταθλητής μολονότι έχασε το πρώτο σετ με 6-4, βρήκε τις λύσεις και απάντησε με το ίδιο σκορ στο δεύτερο σετ φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Στη συνέχεια ο Τέιλορ Φριτζ πήρε εκ νέου το προβάδισμα με 6-4 κάνοντας το 2-1 στα σετ.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς όμως μειώνοντας τα λάθη κατάφερε και πήρε το τέταρτο σετ με 6-3, οδηγώντας το ματς σε… παράταση και πέμπτο σετ.