Με το φόβο του Τραμπ ζει ο Ερντoγάν: Αν εισβάλει στη Συρία θα βρει τον στρατό των ΗΠΑ απέναντι του

«Η Τουρκία έχει αναπτύξει τανκς και κομάντο κατά…

Καιρός: Θέλει προσοχή τις επόμενες ώρες! Η ανάλυση του Σάκη Αρναούτογλου για τα χιόνια (video)

Καιρός: Ξεκίνησε ήδη από τα δυτικά η σοβαρή…

SOS για «επικείμενη απειλή» με ολέθριες συνέπειες για την ανθρωπότητα

Ένας ολοένα και μεγαλύτερος αριθμός Αμερικανών θεωρεί…

Μανώλης Πετσίτης: Η ώρα του εισαγγελέα για τον «σερβιτόρο» του ΣΥΡΙΖΑ

Μανώλης Πετσίτης:  Η βροχή αποκαλύψεων για το Μανώλη…

Eιρήνη Λαγούδη: Νέες συγκλονιστικές αποκαλύψεις - «Αγγίζουν» το δολοφόνο

Ένα ακόμα στοιχείο για τον τραγικό θάνατο…

Δ' Εθνική - Η τελική κατάταξη των ομίλων

Δ' Εθνική - Η τελική κατάταξη των ομίλων

Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα στους 9 από τους 10 ομίλους του περιφερειακού πρωταθλήματος (Δ' Εθνική).

Τις πιο δραματικές ώρες στην πολύχρονη ιστορία του διανύει εδώ και λίγη ώρα ο Εθνικός Πειραιά μετά την ήττα του με 1-0 στην Ραφήνα από την Τριγλία σε ένα επεισοδιακό ματς το οποίο στιγματίστηκε από την ένταση που δημιουργήθηκε μετά το σφύριγμα της λήξης. Η ιστορική ομάδα του Εθνικού, από την ερχόμενη σεζόν θα αγωνίζεται στην πρώτη κατηγορία του τοπικού πρωταθλήματος του Πειραιά. Στον ίδιο όμιλο (9ος) ο Αχαρναϊκός με το 2-1 επί του Ατρόμητου Πειραιά, είναι ο πρωταθλητής του ομίλου.

Στα σαλόνια των επαγγελματικών κατηγοριών επιστρέφει ο Φωστήρας. Ο «φονέας των γιγάντων» με ένα εκπληκτικό σερί 14 συνεχόμενων νικών αναδείχθηκε πρωταθλητής του 8ου ομίλου και ετοιμάζεται για τη Football League 2

Στον 10 όμιλο (Κρήτη) η Επισκοπή εξασφάλισε τον τίτλο.


Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι ομάδες που πήραν το πρωτάθλημα και ποιες υποβιβάζονται έχουν ως εξής:

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ(26η αγ.)

Άρης Ακροποτάμου - Έβρος Σουφλίου 2-1
Προσοτσάνη - ΑΕ Πιερέων 2004 8-1
Ορφέας Ελευθερούπολης - Αετός Αρριανών 3-2
Ελπίδα Σαππών - Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-2
Καβάλα - Ορφέας Ξάνθης 2-1
Μ. Αλέξ. Ν. Ζίχνης - ΑΕ Ν. Χιλής 0-0

H ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Εθνικός Σιδηροκ. 63-16 58
........................................
2.Αρης Ακροποτάμου 45-19 50
3.Ορφέας Ελευθ. 51-23 49
4.Καβάλα 46-21 48
5.Μ. Αλέξ. Ν. Ζίχνης 46-21 45
6.Εβρος Σουφλίου 40-25 44
7.Προσοτσάνη 42-30 44
........................................
8.ΑΕ Ν. Χιλής 44-26 43
9.Αετός Αρριανών 38-38 35
10.Ελπίδα Σαππών 29-32 33
11.Ορφέας Ξάνθης 40-42 22
12.ΑΕ Πιερέων 2004 20-89 12
13.ΑΕ Ποντίων Ευμοίρου 0-0 0
14.ΑΕ Αμπελοκήπων 0-0 0

*Ο Ορφέας Ξάνθης έχει ένα μηδενισμό και -5 βαθμούς
*Η Α.Ε. Αμπελοκήπων, και η Α.Ε. Ποντίων Ευμοίρου αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα, η Καβάλα έχει -4 βαθμούς
*Ο Εθνικός Σιδηροκάστρου είναι ο πρωταθλητής του ομίλου, κι ανέρχεται στην Γ΄ Εθνική.
*Υποβιβάζονται η Α.Ε. Αμπελοκήπων, η Α.Ε.Ποντίων Ευμοίρου, η Α.Ε.Πιερέων, ο Ορφέας Ξάνθης, η Ελπίδα Σαππών, ο Αετός Αεριανών, και η Α.Ε.Ν. Χιλής

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ(30αγ.)

Καμπανιακός - Οδυσσέας Κορδελιού 2-0
Διγενής Λακκώματος - Απόλλων Αρναίας 0-2
Αχιλλέας Τριανδρίας – Κιλκισιακός 0-1
Δόξα Χέρσου - Νέα Καλλικράτεια 4-2
Ολυμπιακός Κυμίνων - Δόξα Πενταλόφου 2-1
Εθνικός Σοχού -Εθνικός Αγιονερίου 2-2
Ρεπό: ΠΑΟΚ Γιαννιτσών

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Οδυσσέας Κορδελιού 50-15 66
............................................
2.Διγενής Λακκώματος 56-28 58
3.Δόξα Χέρσου 49-25 54
4.Καμπανιακός 42-21 50
5.Αχιλλέας Τριανδρίας 35-26 44
6.Νέα Καλλικράτεια 31-23 42
7.Εθνικός Αγιονερίου 41-32 42
8.Κιλκισιακός 32-33 42
................................................
9.Απόλλων Αρναίας 36-30 40
10.Ολυμπιακός Κυμίνων 36-26 40
11.Εθνικός Σοχού 24-27 33
12.Δόξα Πενταλόφου 31-30 31
13.ΠΑΟΚ Γιαννιτσών 29-39 30
14.Ηρακλής 0-0 0
15.Μακεδονικός 0-0 0

*Ο Μακεδονικός έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα
*Ο Ηρακλής αποχώρησε
*Ο Οδυσσέας Κορδελιού είναι ο πρωταθλητής, κι ανέρχεται στην Γ΄ Εθνική.
*Υποβιβάζονται ο Μακεδονικός, ο Ηρακλής, ο Εθνικός Σοχού, ο ΠΑΟΚ Γιαννιτσών, η Δόξα Πενταλόφου, ο Ολυμπιακός Κυμίνων, κι ο Κιλκισιακός


3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ(30η αγ.)

Κάστορας - Γρεβενά Αεράτα 4-1
Κοζάνη – Νάουσα 1-2
Νίκη Αγκαθιάς – Αλεξάνδρεια 0-3 α.α
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Ακαδ.Πλαταμώνα 1-1
Ακρίτας Αχλάδας - Εθνικός Βατερού 2-2
Πυρσός Γρεβενών - ΑΕ Περδίκκα 1-0
Λευκάδια Ημαθίας – Καστοριά 2-0
Ρεπό: Αστραπή Μεσοποταμιάς

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ακαδ. Πλαταμώνα 76-21 66
......................................
2.Νάουσα 69-24 66
3.Κοζάνη 65-27 55
4.Λευκάδια Ημαθίας 67-24 61
5.Κάστωρ 54-35 48
6.Αλεξάνδρεια 50-41 45
7.Πυρσός Γρεβενών 39-40 43
8.Αεράτα Γρεβενά 36-35 42
........................................
9.Περδίκκα 35-43 39
10.ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 43-56 35
11.Αστραπή Μεσοπ. 41-46 34
12.Εθνικός Βατερού 43-50 28
13.Καστοριά 27 -58 19
14.Ακρίτας Αχλάδας 34-98 12
15.Νίκη Αγκαθιάς 0-0 0

* Η Καστοριά έχει 1 μηδενισμό, η Νίκη Αγκαθιάς αποχώρησε
* Η Ακαδ. Πλαταμώνα είναι η πρωταθλήτρια του ομίλου, κι ανέρχεται στην Γ΄Εθνική.
*Υποβιβάζονται η Νίκη Αγκαθιάς, ο Ακρίτας Αχλάδας, η Καστοριά, ο Εθνικός Βατερού, η Αστραπή Μεσοποταμιάς, ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, κι ο Περδίκας

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ(26η αγ.)

ΑΕ Μεσολογγίου – Αμφίλοχος 4-3
Ομόνοια Πέτρας - Θύελλα Πετρωτού 0-4
ΑΟ Τρικάλων - Πίνδος Κόνιτσας 0-3 α.α
Θεσπρωτός - Οδυσσέας Νυδρίου 5-1
Πρέβεζα - Φιλοθέη Αρτας 0-3 α.α
ΑΟ Κασσιώπης -Εθνικός Φιλιππιάδας
Ρεπό: Ολυμπος Κέρκυρας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΑΟ Κασσιώπης 52-7 56
.................................................
2.Θύελλα Πετρωτού 46-8 55
3.Εθνικός Φιλιππιάδας 47-14 48
4.ΑΕ Μεσολογγίου 41-21 48
5.Φιλοθέη Αρτας 39-20 46
6.Οδυσσέας Νυδρίου 28-23 41
7.Ολυμπος Κέρκυρας 40-23 39
..........................................
8.Θεσπρωτός 45-33 37
9.Αμφίλοχος 35-47 23
10.Ομόνοια Πέτρας 24-56 19
11.Πίνδος Κόνιτσας 31-44 21
12.ΑΟ Τρικάλων 0-0-0 0
13.Πρέβεζα 0-0 0

*Η Κασσιόπη είναι η πρωταθλήτρια του ομίλου, κι ανεβαίνει στην Γ΄ Εθνική
*Υποβιβάζονται η Πρέβεζα, ο Α.Ο.Τρικάλων η Πίνδος Κόνιτσας, η Ομόνοια Πέτρας, ο Αμφίλοχος, και ο Θεσπρωτός.

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ(26η αγ.)

Βρασιές – Παναιγιάλειος 3-0
Τριταιϊκός - Θύελλα Πατρών 0-3 α.α
Πάμισος Μεσσήνης - ΑΟ Εικοσιμίας 3-0 α.α
ΠΦΟ Πανόπουλου - Ατρόμητος Λάππα 0-0
Αχαϊκή - Διαγόρας Βραχνέικων 3-2
Εράνη Φιλιατρών - Αστέρας Αμαλιάδας 3-2
Ολυμπιακός Γυθείου – Τσιλιβή 3-0 α.α

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Παναιγιάλειος 58-18 68
...............................................
2.ΠΦΟ Πανόπουλου 53-12 60
3.Eράνη Φιλιατρών 40-18 51
4.Αχαϊκή 35-20 49
5.Πάμισος 51-27 46
6.Διαγόρας Βραχνέικων 43-27 43
7.Ατρόμητος Λάππα 34-25 42
...............................................
8.Αστέρας Αμαλιάδας 37-33 36
9.Θύελλα Πατρών 37-31 35
10.Ολυμπιακός Γυθείου 33-37 32
11.Βρασιές 37-36 32
12.ΑΟ Εικοσιμίας 21-65 13
13. Τσιλιβί 0-0 0
14.Τριταιϊκός 0-0 0

*Ο Α.Ο.Εικοσιμίας έχει 1 μηδενισμό
*Ο Τριταικός αποχώρησε από το πρωτάθλημα
*Ο Παναιγιάλειος είναι ο πρωταθλητής του ομίλου, κι ανεβαίνει στην Γ΄ Εθνική.
*Υποβιβάζονται, ο Τριταικός, το Τσιλιβί, ο Α.Ο.Εικοσιμίας, οι Βρασιές, ο Ολύμπιακός Γυθείου, και η Θύελλα Πατρών, και ο Αστέρας Αμαλίάδας

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ(26η αγ.)

Πανναυπλιακός - Ένωση Ερμιονίδας 2-3
Ασπρόπυργος - Α.Ο.Λουκισίων 0-4
Κόρινθος – Εν. Ασπρα Σπίτια
ΑΟ Κύμης – Θήβα 3-0 α.α
Δάφνη Ερυθρών – Πόρος 3-0 α.α
Χαλκίδα - Ατρόμητος Χιλιομοδίου 7-2
Μανδραϊκός – Παναργειακός 2-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Κόρινθος 45-14 59
......................................
2.Χαλκίδα 50-16 54
3.Μανδραϊκός 49-14 50
4.ΑΟ Λουκισίων 44-19 45
5.Παναργειακός 53-30 45
6.Ενωση Ερμιονίδας 44-25 45
7.Πανναυπλιακός 39-25 45
..........................................
8.ΑΟ Κύμης 48-29 44
9.Ατρόμητος Χιλιομ. 51-44 32
10.Εν. Ασπρα Σπίτια 36-25 30
11.Δάφνη Ερυθρών 34-57 23
12.Πόρος 13-32 12
13.Ασπρόπυργος 14-127 6
14.Θήβα 0-0 0

*Ατρόμητος Χιλιομοδίου – Πανναυπλιακός έχουν 1 ματς λιγότερο
*Η Κόρινθος είναι η πρωταθλήτρια του ομίλου, κι ανεβαίνει στην Γ΄ Εθνική.
*Υποβιβάζονται η Θήβα, ο Πόρος, ο Ασπρόπυργος, η Δάφνη Ερυθρών, η Έν. Άσπρων Σπιτιών, ο Ατρόμητος Χιλιομοδίου, ο Α.Ο.Κύμης

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ(30 αγ.)

Πανναξιακός - Αγία Παρασκευή 1-0
Ηλιούπολη - ΑΕ Κως 3-0 α.α
Καρλόβασι - Αγιαξ Ταύρου 0-3 α.α
Φωστήρας – Μελίσσια 1-2
Περιστέρι – Ελπιδοφόρος 2-1
Αιγάλεω – Ρόδος 0-1
Μύκονος – Τράχωνες 2-0
Ρεπό: Νέα Ιωνία

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Φωστήρας 57-19 63
.....................................
2..Ελπιδοφόρος 47-16 53
3.Αιγάλεω 36-18 48
4.Αγιαξ Ταύρου 43-24 47
5.Πανναξιακός 40-23 44
6.Νέα Ιωνία 35-21 43
7.Περιστέρι 35-30 42
8.Τράχωνες 35-29 41
..................................
9.Μελίσσια 43-35 40
10.Μύκονος 35-30 39
11.Ρόδος 36-40 39
12.Αγία Παρασκευή 31-31 29
13.Ηλιούπολη 17-58 15
14.ΑΕ Κως 0-0 0
15.Καρλόβασι 0-0 0

*Τα Μελίσσια έχουν -2 βαθμούς, ενώ η Αγ. Παρασκευή -6 βαθμούς , το Περιστέρι έχει 1 μηδενισμό, το Καρλόβασι έχει 2 μηδενισμό και -4 βαθμούς.
*Ο Φωστήρας είναι ο πρωταθλητής του Ομίλου, κι ανέρχεται στην Γ΄Εθνική.
*Υποβιβάζονται το Καρλόβασι η Α.Ε.Κώς, η Ηλιούπολη, η Αγ. Παρασκευή, η Ρόδος, η Μύκονος, τα Μελίσσια

 

9ος ΟΜΙΛΟΣ(30γ.)

Τριγλία Ραφήνας – Εθνικός 1-0
Αιολικός – Κορωπί 7-1
Αστέρας Βάρης – Ολυμπιάδα 0-0
Κερατσίνι – Ιωνικός 1-0
Αχαρναϊκός - Ατρόμητος Πειραιά 2-1
Αίας Σαλαμίνας - Αήττητος Σπάτων 3-4
Ελλάς Ποντίων - Ολυμπιακός Λαυρίου 1-4
Ρεπό: Μικρασιατική Χίου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Αχαρναϊκός 50-17 63
.......................................
2.Αιολικός 46-17 60
...................................
3.Κερατσίνι 31-15 54
4.Ατρόμητος Πειρ. 34-25 48
5.Ιωνικός 35-22 48
6.Ολυμπιακός Λαυρίου 47-37 43
7.Αστέρας Βάρης 35-25 42
8.Τριγλία Ραφ. 31-26 42
.......................................
9.Αήττητος Σπάτων 27-42 38
10.Εθνικός 35-26 37
11.Ολυμπιάδα 30-28 34
12.Αίας Σαλαμ. 32-39 28
13.Ελλάς Ποντίων 24-48 23
14.Κορωπί 19-49 18
15.Μικρασιατική Χίου 15-69 10

*Η Τριγλία έχει 1 μηδενισμό
*Ο Αχαρναικός είναι ο πρωταθλητής του ομίλου, κι ανέρχεται στην Γ΄Εθνική.
*Υποβιβάζονται η Μικρασιατική Χίου, το Κορωπί, η Ελλάς Ποντίων ο Αίας Σαλαμίνας, ο Αήττητος Σπατών, η Ολυμπιάδα, και ο Εθνικός

 

10 όμιλος (25αγ.)

Γιούχτας – Ηρόδοτος 2-0
Ασή Γωνιά - Αναγ.Ιεράπετρας 2-1
Πατούχας – Ατσαλένιος 2-1
Ρεθυμνιακός – Ασίτες 1-0
ΠΑΟΚ – Ζαρός 1-3
Μινώταυρος – Επισκοπή 1-4
ΑΟΑΝ - Χερσόνησος 0-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Επισκοπή 62-16 60
............................
2.Ατσαλένιος 46-22 55
3.Ηρόδοτος 42-24 48
4.Γιούχτας 40-29 46
5. ΠΑΟΚ 39-38 38
6.Αναγ.Ιεράπετρας 27-37 35
7.Πατούχας 33-34 34
...............................
8.Ζαρός 34-40 31
9.Ασίτες 34-37 30
10.ΑΟΑΝ 19-32 28
11.Μινώταυρος 23-31 20
12.Ασή Γωνιά 37-38 27
13.Χερσόνησος 32-41 26
14.Ρεθυμνιακός 12-63 8

*ΑΟΑΝ - Ασή Γωνιά έχουν 1 ματς λιγότερο

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(26η αγ.)

Ασή Γωνιά – Γιούχτας
Ηρόδοτος – Πατούχας
Αναγ.Ιεράπετρας - Ρεθυμνιακός
Ατσαλένιος – ΠΑΟΚ
Ασίτες – Μινώταυρος
Ζαρός - ΑΟΑΝ
Χερσόνησος - Επισκοπή