Πανελευσινιακός: «Ανάσανε» κόντρα σε Ίκαρο Χαλκίδας

Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε ο Πανελευσινιακός με την εντός έδρας νίκη του, με 71-60, επί του Ίκαρου Χαλκίδας.

Αποφασισμένοι να πουλήσουν πολύ ακριβά το... τομάρι τους εμφανίστηκαν στο κλειστό της Γούβας οι φιλοξενούμενοι και προηγήθηκαν με 4-0, κρατώντας για τρία λεπτά χωρίς καλάθι τον αντίπαλό τους. Το ευβοϊκό συγκρότημα δεν κατέβασε... στροφές και βρέθηκε να προηγείται με 14-5 στο 5' και 21-14 στο φινάλε του πρώτου δεκαλέπτου, έχοντας τον έλεγχο μέχρι και το 15' (16-28). Εκμεταλλευόμενοι τα λάθη των αντιπάλων τους και βελτιώνοντας την άμυνά τους οι «σταχυοφόροι» ισοφάρισαν σε 33-33, αλλά διαδοχικοί πόντοι του Γιάννη Γκαγκαλούδη κράτησαν σε απόσταση ασφαλείας τον Ίκαρο Χαλκίδας στο ημίχρονο (33-38).