LIVE BLOG, Champions League: Στα προημιτελικά Ρεάλ και Σίτι - Η μετάδοση του Newsbomb.gr

Champions League
AP Images

Champions League: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των αγώνων Ρεάλ Μαδρίτης - Παρί Σεν Ζερμέν και Μάντσεστερ Σίτι - Σπόρτινγκ για τους «16» της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Το γκολ του Κιλιάν Εμπαπέ έκανε τη διαφορά στο πρώτο ματς της Παρί Σεν Ζερμέν με τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Η γαλλική ομάδα απέκτησε προβάδισμα (1-0), αλλά τα πάντα θα κριθούν στον αποψινό αγώνα στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου». Οι φιλοξενούμενοι παίζουν για δύο αποτελέσματα (νίκη ή ισοπαλία), ενώ οι Μαδριλένοι θέλουν νίκη με δύο γκολ διαφορά.

Σε περίπτωση που οι γηπεδούχοι κερδίσουν με ένα τέρμα διαφορά η πρόκριση θα κριθεί στην παράταση ή στα πέναλτι. Το μόνο σίγουρο είναι ότι ένα από τα φετινά φαβορί της διοργάνωσης θα βάλει πρόωρο τέλος στα όνειρα του.

Το άλλο ματς της βραδιάς είναι τυπική διαδικασία, καθώς η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε 5-0 τη Σπόρτινγκ στη Λισαβόνα. Οι «πολίτες» θα επιδιώξουν να ζευγαρώσουν τις νίκες τους, ενώ η ομάδα της Πορτογαλίας θα αναζητήσει ένα θετικό αποτέλεσμα στο τελευταίο της ματς.