Super League 2: Ο Λεβαδειακός νίκησε τον ΠΑΟΚ Β’, στα playoffs η ΑΕΚ Β’ – Αποτελέσματα, βαθμολογία

Super League 2

Super League 2: Ο πρωτοπόρος Λεβαδειακός έκλεισε με νίκη την κανονική περίοδο, ενώ η ΑΕΚ Β’ εξασφάλισε την παρουσία της στα playoffs.

Η ομάδα της Βοιωτίας, μετά τη «λευκή» ισοπαλία στη Λάρισα, επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα.

Ο Λεβαδειακός επικράτησε 3-1 του ΠΑΟΚ Β’ κι ολοκλήρωσε με νίκη την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος. Τα γκολ των νικητών πέτυχαν οι Νταγκό (25’), Ρομό (45’) και Κωστή (67’), ενώ για τον «Δικέφαλο» μείωσε ο Πανίδης (82’).

Λεβαδειακός (Οφρυδόπουλος): Γκροφ, Ντεντάκης (59′ Τσάπρας), Βήχος, Νταγκό (59′ Κωστή), Μπελμόντε, Ρομό, Νίκας, Πίρινεν, Γιαννιώτας, Γκουστάβο (74′ Χάμοντ), Λιάγκας.
ΠΑΟΚ Β' (Αλεξιάδης): Μπαλωμένος, Κιτσάκης (70′ Σπυράκος), Σελιμάι (84′ Σινανάι), Μανωλούδης, Γιαξής, Παντεκίδης, Τσίκος (70′ Ρούμνιατσεβ), Νινούα (70′ Καστίδης), Κουαλιάτα, Σαποβάλοφ (68′ Πανίδης), Κανίς.

Η ΑΕΚ Β’ νίκησε 2-0 τον Αιολικό στη Μυτιλήνη κι εξασφάλισε τη συμμετοχή της στα playoffs. Τα γκολ των «κιτρινόμαυρων» πέτυχαν οι Χρυσόπουλος (52’) και Γκολφίνος (82’).

Η ΑΕΛ απέδρασε με το «τρίποντο» από το Πανθεσσαλικό, καθώς «λύγισε» 2-1 τη Νίκη Βόλου, χάρη σε τέρμα του Νίνο στο 94ο λεπτό. Ο Φατάι είχε ανοίξει το σκορ στο 48’, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 63’ με τον Πέττα.

Αιολικός (Κρισμάρεβιτς): Ντόκιτς, Ουνγιαλίδης, Ιγκνιάτοβιτς (63′ Κολλαράς), Ντίμοφ, Καρανίκας, Σρίνιτς (83′ Κριμιτζάς), Μπενίτεζ (83′ Νούλας), Τριανταφυλλάκος, Γιόκε (63′ Μπαλογιάννης), Ζάκαριτς, Ζιβογίνοβιτς.
ΑΕΚ Β (Κούστας): Θεοχάρης, Γιεμπόα, Χρυσόπουλος, Ραντόνια, Κανελλόπουλος, Λαμαράνα (72′ Σαμπανάτζοβιτς), Φοφανά, Μαχαίρας (85′ Τιεί), Ρουκουνάκης (46′ Χριστόπουλος), Τζούντα Γκαρσία, Θεοδωρίδης (72′ Γκολφίνος).

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Κάσσος (51′ λ.τ Τοπαλίδης), Αναστασίου, Ανδρέου, Στίκας, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης, Γαβριηλίδης (46′ Λίταινας), Μιράντα, Πολίτης (61′ Κρητικός), Πέττας (85′ Μακατσάρια).
ΑΕΛ (Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Μαϊδανός, Ηλιάδης, Γιανναράκης, Πλέγας, Αντράντα (77′ Θωμαΐδης), Στίνα (66′ Κ. Παπαγεωργίου), Φατάι, Πεντρόζο, Μαυριάς, Φατάι (88′ Κόσιτς), Πεντρόζο (66′ Κοσσονού), Μαυριάς (77′ Νίνο).