Euro 2016: Το σημερινό πρόγραμμα (22/6) και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις

Euro 2016: Το σημερινό πρόγραμμα (22/6) και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις

Με τέσσερις αγώνες συνεχίζεται η 13η και τελευταία ημέρα των ομίλων του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2016

Με τους αγώνες, Ουγγαρία - Πορτογαλία στις 19:00, Ισλανδία - Αυστρία στις 19:00, Σουηδία - Βέλγιο στις 22:00 και Ιταλία - Ιρλανδία στις 22:00 συνεχίζεται σήμερα η διοργάνωση του Euro 2016. 

Δείτε τις βαθμολογίες των ομίλων:

GROUP A

1. Γαλλία 7 (4-1)
2. Ελβετία 5 (2-1)
3. Αλβανία 3 (1-3)
4. Ρουμανία 1 (2-4)

GROUP B

1. Ουαλία 6 (6-3)
2. Αγγλία 5 (3-2)
3. Σλοβακία 4 (3-3)
4. Ρωσία 1 (2-6)

GROUP C

1. Γερμανία 7 (3-0)
2. Πολωνία 7 (2-0)
3. Βόρειος Ιρλανδία 3 (2-2)
4. Ουκρανία 0 (0-5)

GROUP D

1. Κροατία 7 (5-3)
2. Ισπανία 6 (5-2)
3. Τουρκία 3 (2-4)
4. Τσεχία 1 (2-5)

GROUP E

1. Ιταλία 6 (3-0)
2. Βέλγιο 3 (3-2)
3. Σουηδία 1 (1-2)
4. Ιρλανδία 1 (1-4)

GROUP F

1. Ουγγαρία 4 (3-1)
2. Ισλανδία 2 (2-2)
3. Πορτογαλία 2 (1-1)
4. Αυστρία 1 (0-2)

*προκρίνονται στους "16" οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου και οι 4 καλύτεροι 3οι

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα και τις τηλεοπτικές μεταδόσεις

Παρασκευή 10/6
Γαλλία - Ρουμανία 2-1

Σάββατο 11/6
Αλβανία - Ελβετία 0-1
Ουαλία - Σλοβακία 2-1
Αγγλία - Ρωσία 1-1

Κυριακή 12/6
Τουρκία - Κροατία 0-1
Πολωνία - Βόρειος Ιρλανδία 1-0
Γερμανία - Ουκρανία 2-0

Δευτέρα 13/6
Ισπανία - Τσεχία 1-0
Ιρλανδία - Σουηδία 1-1
Βέλγιο - Ιταλία 0-2

Τρίτη 14/6
Αυστρία - Ουγγαρία 0-2
Πορτογαλία - Ισλανδία 1-1

Τετάρτη 15/6
Ρωσία - Σλοβακία 1-2
Ρουμανία - Ελβετία 1-1
Γαλλία - Αλβανία 2-0

Πέμπτη 16/6
Αγγλία - Ουαλία 2-1
Ουκρανία - Βόρειος Ιρλανδία 0-2
Γερμανία - Πολωνία 0-0

Παρασκευή 17/6
Ιταλία - Σουηδία 1-0
Τσεχία - Κροατία 2-2
Ισπανία - Τουρκία 3-0

Σάββατο 18/6
Βέλγιο - Ιρλανδία 3-0
Ισλανδία - Ουγγαρία 1-1
Πορτογαλία - Αυστρία 0-0

Κυριακή 19/6
Ελβετία - Γαλλία 0-0
Ρουμανία - Αλβανία 0-1

Δευτέρα 20/6
Σλοβακία - Αγγλία 0-1
Ρωσία - Ουαλία 0-3

Τρίτη 21/6
Ουκρανία - Πολωνία 0-1
Βόρειος Ιρλανδία - Γερμανία 0-1
Κροατία - Ισπανία 2-1
Τσεχία - Τουρκία 0-2

Τετάρτη 22/6
Ουγγαρία - Πορτογαλία (19:00) [ΕΡΤ1]
Ισλανδία - Αυστρία (19:00) [ΕΡΤ2]
Ιταλία - Ιρλανδία (22:00) [ΕΡΤ2]
Σουηδία - Βέλγιο (22:00) [ΕΡΤ1]

ΦΑΣΗ ΤΩΝ "16"

Σάββατο 25/6
1. Ελβετία - Πολωνία (16:00) [ΕΡΤ1]
2. Ουαλία - A3/C3/D3 (19:00) [ΕΡΤ1]
3. Κροατία - B3/E3/F3 (22:00) [ΕΡΤ1]

Κυριακή 26/6
4. Γαλλία - C3/D3/E3 (16:00) [ΕΡΤ1]
5. Γερμανία - A3/B3/F3 (19:00) [ΕΡΤ1]
6. F1 - E2 (22:00) [ΕΡΤ1]

Δευτέρα 27/6
7. Ιταλία - Ισπανία (19:00) [ΕΡΤ1]
8. Αγγλία - F2 (22:00) [ΕΡΤ1]

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Πέμπτη 30/6
QF1. Νικητής 1 - Νικητής 3 (22:00) [ΕΡΤ1]

Παρασκευή 1/7
QF2. Νικητής 2 - Νικητής 6 (22:00) [ΕΡΤ1]

Σάββατο 2/7
QF3. Νικητής 5 - Νικητής 7 (22:00) [ΕΡΤ1]

Κυριακή 3/7
QF4. Νικητής 4 - Νικητής 8 (22:00) [ΕΡΤ1]

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Τετάρτη 6/7
SF1. Νικητής QF1 - Νικητής QF2 (22:00) [ΕΡΤ1]
Πέμπτη 7/7
SF2. Νικητής QF3 - Νικητής QF4 (22:00) [ΕΡΤ1]

ΤΕΛΙΚΟΣ

Κυριακή 10/7
Νικητής SF1 - Νικητής SF2 (22:00) [ΕΡΤ1]

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
Euro 2016 Κροατία - Ισπανία 2-1: Επική ανατροπή και... τιμωρία στη δεύτερη θέση! (photos)

Euro 2016 Κροατία - Ισπανία 2-1: Επική ανατροπή και... τιμωρία στη δεύτερη θέση! (photos)

Ο πίνακας των σκόρερς:

3 γκολ
Γκάρεθ Μπέιλ (Ουαλία)
Άλβαρο Μοράτα (Ισπανία)

2 γκολ
Ντιμιτρί Παγέτ (Γαλλία)
Ίβαν Πέρισιτς (Κροατία)
Ρομελού Λουκακού (Βέλγιο)
Μπογκντάν Στάνκου (Ρουμανία)

1 γκολ
Έντερ (Ιταλία)
Νολίτο (Ισπανία)
Νανί (Πορτογαλία)
Νιλ Τέιλορ (Ουαλία)
Αξέλ Βιτσέλ (Βέλγιο)
Έρικ Ντάιερ (Αγγλία)
Ολιβιέ Ζιρού (Γαλλία)
Ζεράρ Πικέ (Ισπανία)
Τζέιμι Βάρντι (Αγγλία)
Φάμπιαν Σερ (Ελβετία)
Μίλαν Σκόντα (Τσεχία)
Άαρον Ράμσεϊ (Ουαλία)
Τόμας Νέτσιντ (Τσεχία)
Ίβαν Ράκιτιτς (Κροατία)
Ντάνιελ Στάριτζ (Αγγλία)
Άνταμ Σάλαϊ (Ουγγαρία)
Οζάν Τουφάν (Τουρκία)
Μπουράκ Γιλμάζ (Τουρκία)
Μάριο Γκόμεθ (Γερμανία)
Γκρατσιάνο Πελέ (Ιταλία)
Μάρεκ Χάμσικ (Σλοβακία)
Βλάντιμιρ Βάις (Σλοβακία)
Αντμίρ Μεχμέντι (Ελβετία)
Νίκολα Κάλινιτς (Κροατία)
Λούκα Μόντριτς (Κροατία)
Νάιαλ ΜακΓκιν (Β.Ιρλανδία)
Αρκάντιους Μίλικ (Πολωνία)
Γουές Χούλαχαν (Ιρλανδία)
Ζόλταν Στίμπερ (Ουγγαρία)
Όντρεϊ Ντούντα (Σλοβακία)
Αντουάν Γκριεζμάν (Γαλλία)
Ντενίς Γκλουσακόβ (Ρωσία)
Βασίλι Μπερεζούτσκι (Ρωσία)
Εμανουέλε Τζακερίνι (Ιταλία)
Αρμάντο Σαντίκου (Αλβανία)
Γκάρεθ ΜακΌλεϊ (Β.Ιρλανδία)
Χαλ Ρόμπσον-Κάνου (Ουαλία)
Γκίλφι Σίγκουρντσον (Ισλανδία)
Σκοντράν Μουστάφι (Γερμανία)
Μπάστιαν Σβάινσταϊγκερ (Γερμανία)
Γιάκουμπ Μπλαστσικόβσκι (Πολωνία)